Tag Archives: сама

(ВИДЕО) ДЕТЕ ХЕРОЈ – МАЛЕЧКАТА САМА ИМАЛА СТРАШНО ДЕТСТВО, А СЕ НАТПРЕВАРУВАЛА ЗА ОСКАР!Била ѕвезда на доделувањето но нејзината приказна „крши срца!“

Меѓу ѕвездите на Оскар било девојчето Сама според која нејзината мајка, наградувана сириска новинарка и режисерка, го нарекла својот документарен филм „For Sama“ (За Сама). На Вад ал-Кејтеб документарецот „For Sama“ и донел номинација за Оскар во номинацијата на најдобар долгометражен документарен филм, но наградата не беше освоена. Сепак, мајка …

Повеќе »

(ФОТО) ОВАА ДЕВОЈКА САМА ОДГЛЕДУВА ПЕТ БРАЌА И СЕСТРИ:„Не сакам ништо да им недостасува после смртта на родителите!“

Оваа девојка од свои 17. години, откако поради карцином ги загубиле родителите, самостално се грижи за своите помлади браќа и сестри. Денес, дваесет и едногодишната Саманта Родригез веќе четири години е родител на нејзините помлади браќа и сестри, воспитувајќи ги во Орландо, Флорида. Саманта самостојно се грижи за шеснаесетгодишната Милагрос, …

Повеќе »

(ФОТО) Адриана Лима повторно сама и со емотивна порака до сите жени!

Последните месеци се пишуваше дека познатата бразилска манекенка е во врска со турскиот писател хара, но најново е дека е таа повторно сама. Можеби на тоа ја испирирала улогата на жената во општеството… „Што е жена? Кога е тивка, низ главата и минуваат милион работи. Кога гледа во тебе, се …

Повеќе »

(ФОТО) Вака казнува првата дама: Меланија и пркоси на традицијата и пристигнала сама на говорот на Трамп

На првиот говор на Трамп за состојбата на нацијата, Меланија барала да пристигне со гостите, па дошла одделно од американскиот претседател. Првата дама на САД, Меланија Трамп, прв пат се појави во јавност по тврдењата на порно ѕвездата Стефани Клифорд дека Доналд Трамп во 2006 година имал секс со неа, …

Повеќе »

(ФОТО) Симона Поповска со емотивна балада: “Сама”

Есента со сите нејзини убавини за пејачката Симона е вистинското време за промоција на новата песна. По мала пауза, емотивна балада насловена “Сама”- дело на Иле Спасев-музика и аранжман, текст на Даниела Хаџи -Тоневска, а пратечките вокали ги испеа Панче Касапски. За оваа песна се очекува и видео запис. „Освен …

Повеќе »