Tag Archives: однесување

БЕГАЈТЕ ШТО ПОБРЗО! Ова се знаци дека се губите себеси во љубовната врска!

Зрела и здрава љубов е онаа која му овозможува на секој човек во врската да стане најдобрата можна верзија од себе, без спречување. Колку и да сакате некого, таа личност никогаш не треба да влијае на вас на таков начин што ќе ја изгубите вашата индивидуалност. Меѓутоа, понекогаш толку многу …

Повеќе »

Се сомневате, но не сте сигурни? Овие десет знаци покажуваат дека вашиот ПАРТНЕР ве изневерува

Невообичаеното однесување на партнерот може да укаже дека во неговиот живот има друга личност Мислите дека вашиот партнер ве изневерува, но не сте сигурни? Ако редовно го крие телефонот и се облекува само за друштво, тогаш веројатно сте во право… Вообичаени знаци на неверство се: 1. Подобрен изглед Ако вашиот …

Повеќе »

(ФОТО) СВЕТСКО ПРВЕНСТВО – Овие слики покажуваат зошто Хрватска е веќе морален победник над Аргентина

На Нејмар, кој плачеше, му пријде синот на Перишиќ и му подаде рака за да го утеши. Аргентинците, пак, се потсмеваа на поразените Холанѓани Во првиот полуфинален натпревар на Светското првенство во Катар ќе се сретнат селекциите на Хрватска и Аргентина. Двете репрезентации се пласираа во четвртфиналето по изведувањето на …

Повеќе »

(ФОТО) Да останеше на дворот, Меган никогаш не би можела да го направи или да го облече ова: Актерката гласала во наједноставна есенска облека и ужива во СЛОБОДАТА што  за Кејт е ПУСТ СОН!

Меган Маркл ги поддржала изборите за американскиот Конгрес, а таа отишла да гласа во наједноставна облека. На веб-страницата на фондацијата Archewell беше објавено видео на кое таа го поддржува гласањето, со хаштаг „гласајте“. „ABC News“ пишува дека Меган Маркл со тоа го прекршила протоколот на британското кралско семејство за неизразување …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон не е како другите членови на семејството: Поранешниот батлер открил каква принцеза е таа

Принцезата Кејт Мидлтон на многумина им е омилен член на британското кралско семејство Кејт е позната по убавото однесување во секоја ситуација и широката насмевка, но каква принцеза е таа приватно? – Не беше како другите членови на кралското семејство, сакаше да се шегува со персоналот – го искажува своето …

Повеќе »

Нов партнер по раскинувањето: Паметен потег или лоша одлука?

Патеките ви се разделија, но некако секојдневно успева да ви залута во мислите Размислувате за времето што сте го поминале со него и се прашувате дали нешто можело да биде поинаку. Непотребно е да се каже дека се измачувате и се вртите во круг, без надеж дека некогаш ќе продолжите …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРИНЦЕЗАТА ШАРЛОТА ГО ОСВОИ ЦЕЛИОТ СВЕТ СО ЕДЕН ДЕТАЛ НА ПОГРЕБОТ ​​НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА: Сите зборуваат за него и го предвидуваат ОВА!

По збогувањето на кралицата Елизабета Втора, луѓето се уште не престануваат да го коментираат кралското семејство и особено нејзината правнука Шарлот (7). Еден детаљ многумина не пропуштиле – Шарлот пристигнала во Вестминстерската опатија во автомобил со нејзиниот две години постар брат, принцот Џорџ, мајката Кејт Мидлтон и кралицата сопруга Камила, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хари имал молба до Вилијам, но брат му не го удостоил ниту со една реченица – откриено е што барал

На вчерашната богослужба во капелата Свети Џорџ во Виндзор по церемонијата во Вестминстерската опатија, имало краток разговор меѓу браќата Вилијам и Хари. Како што пренесуваат странските медиуми, Хари имал барање за Вилијам, а читач на усни открил што точно сакал помладиот принц. Додека принцот Вилијам стоел на влезот во првиот …

Повеќе »

Ваквото однесување го „гуши“ партнерот: Најчестите знаци на токсична врска кои ги тераат луѓето да бегаат

Врските, навидум убави, пропаѓаат поради токсичното однесување на едниот или двајцата партнери. Понекогаш не сме ни свесни за негативното однесување што го имаме додека не ги достигнеме крајните граници. „Кога работам со парови, токсичните врски би ги дефинирала како оние каде што има постојани шеми на штетно однесување што се …

Повеќе »