(ВИДЕО) Фотографи за свадба откриле три знаци по кои веднаш знаат дека бракот нема да трае

ФОТОГРАФКАТА Шајла Херингтон споделила во видеото што го објавила на TikTok три знаци со кои свадбените фотографи можат веднаш да препознаат дека некој брак ќе се распадне, а нејзиното откритие набрзо станало хит.
„Првиот индикатор е дали еден од сопружниците позира на повеќе од три фотографии без партнер“, рекла таа.
„Друг знак е кога гостите избегнуваат да зборуваат за другиот сопружник за време на подготовките или здравица, што може да значи дека не им се допаѓа“.
„Последната индикација е дека еден од сопружниците поминува повеќе време со пријателите или семејството отколку со партнерот“, открила таа. Бројни коментатори ги споделиле своите ставови за оваа теорија. Неколку фотографи и разведени луѓе се согласиле дека има вистина во тоа.

@shaylamherrington Do you think this holds some truth? #bride #bridetobe #weddingphotographer #couple #engaged #videographer #weddings ♬ original sound – Shayla Herrington


„Јас сум фотограф и можам да го потврдам ова“, напишал коментаторот.
Други корисници на TikTok, кои не се согласуваат со теоријата или сметаа дека таа не е 100% точна, почнале да објаснуваат што всушност би можело да биде кога ќе се појават овие знаци.
„Мислам дека ова со позирањето е претерано, особено ако браќата и сестрите сакаат да се сликаат поединечно, а можеби и бабите и дедовците“, напишал еден од коментарите.
„Во брак сум 30 години. Едвај го видов мојот партнер на свадбата”, додала корисничка.

Фото: Илустрација


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнува Светиот праведен и многустрадален Јов

Светиот праведен и многустрадален Јов Јов беше потомок на Исав, внукот Авраамов и живееше во …