Се сомневате, но не сте сигурни? Овие десет знаци покажуваат дека вашиот ПАРТНЕР ве изневерува

Невообичаеното однесување на партнерот може да укаже дека во неговиот живот има друга личност
Мислите дека вашиот партнер ве изневерува, но не сте сигурни?
Ако редовно го крие телефонот и се облекува само за друштво, тогаш веројатно сте во право…

Вообичаени знаци на неверство се:


1. Подобрен изглед
Ако вашиот партнер одеднаш почне да вежба и да се храни поздраво, тоа би можело да биде знак дека некому се обидува да изгледа попривлечно (веројатно вам, но можеби и на неговиот партнер во аферата). Истото важи и за нова фризура и нова долна облека – особено ако вашата половина изгледа исто со вас цело време, но изгледа многу подобро за работа или одредени социјални настани.

2. Тајна употреба на телефон или компјутер
Измамниците имаат тенденција да ги користат своите телефони и компјутери почесто од порано и ги чуваат како да им зависат животот од тоа. Ако телефонот и лаптопот на вашиот партнер никогаш порано не барале лозинка, а сега бараат, тоа не е добар знак. Ако вашиот партнер одеднаш почне да брише текстови и да ја брише историјата на својот прелистувач на дневна основа, тоа не е добар знак. Ако вашиот партнер никогаш не се откажува од телефонот, дури и да го носи во бањата кога се тушира, тоа не е добар знак. Ако побарате да го погледнете телефонот на вашиот партнер и тој ви каже не, тоа е исто така проблем.


3. Периоди кога вашиот партнер е недостапен
Ако вашиот партнер ве изневерува, помала е веројатноста да ви возврати на повиците и пораките. Можеби ќе слушнете валидни изговори како да биле на состанок, да возеле, биле во „мртва зона“ и дека не знаеле дека се обидувате да стапите во контакт. Ако вашиот партнер е недостапен додека работи до доцна или на службено патување, ова е лош знак.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАКЕДОНЕЦОТ ВИКТОР НАСТЕСКИ ОСТАНА БЕЗ РАБОТА НА БРОДСКА КОМПАНИЈА ПОРАДИ ПАСОШОТ!

Штетите од хаосот со личните исправи на македонските државјани, предизвикани од предавството на марионетската влада …