Tag Archives: знаци

НАЈГОЛЕМИ МАНИПУЛАТОРИ НА ХОРОСКОПОТ: 3 знаци кои можат да ве измамат без да сфатите

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Погледнете за кои припадници на Зодијакот станува збор Сите барем еднаш сме го погледнале нашиот хороскоп, барајќи одговори на големи или мали животни прашања. Но, дали некогаш сте се …

Повеќе »

Три знаци на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Високиот холестерол обично не предизвикува никакви симптоми, поради што го нарекуваат тивок убиец, но некои скриени знаци може да се појават на три дела од телото. Високиот холестерол значи дека има премногу масти во крвта. Иако ова можеби на почетокот нема да предизвика никакви проблеми, со текот на времето може …

Повеќе »

ПРЕПОЗНАЈТЕ ПСИХОПАТ ЗА 5 МИНУТИ: Веднаш почнува вака да се однесува

Неговиот внатрешен свет е празен и безбоен, па мора да ги лиши другите од светли бои… Психопат е личност со патолошки оштетен карактер, кој чувствува акутен дефицит на совест и морални квалитети. Нема љубов или наклонетост во опсегот на чувства што ги доживува. Психопатот ги има следниве карактеристики: Впечатлива харизма …

Повеќе »

ГОВОРОТ НА ТЕЛОТО ОТКРИВА СЕ: Погледнете кои гестови ги користат мажите кога се заљубени, а кои гестови мажите кога не се заинтересирани

Препознајте ги скриените сигнали испратени од личноста што ви се допаѓа Некои врски едноставно започнуваат со срамежливи погледи и срамежливи обиди да се држат за рака. Или можеби сте во врска долго време, но таа се труди да држи дистанца и ги крие очите… Овие знаци ќе ви помогнат без …

Повеќе »

5 знаци на депресија на кои не обрнуваме внимание: Се потиснуваат и игнорираат

Депресијата е често, но сериозно нарушување на расположението. Иако истражувачите сè уште ги проучуваат причините за депресијата, сегашните истражувања сугерираат дека депресијата е предизвикана од комбинација на генетски, биолошки, еколошки и психолошки фактори. Некои луѓе можат да бидат депресивни и да не го знаат тоа. Иако познатите симптоми, како што …

Повеќе »

КАКО ДА ЈА РАЗЛИКУВАТЕ ЉУБОВТА ОД НАВИКАТА: Одговорите се кријат во малите нешта што често ги правите

Според експертите, ова се клучни знаци дека сте во врска од навика, а не од љубов. Кога е подобро да застанете и да кажете „не“ и дали е можно да се негува љубов доколку постои навика? Ова ни го откриваат експерти од областа на психологијата. Кога во нашите животи ќе …

Повеќе »

Ова се хороскопските знаци кои најверојатно ќе ги остварат своите соништа

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ДОДЕКА НЕКОИ ја чекаат вистинската можност да ги остварат своите соништа, други ги преземаат работите во свои раце и дејствуваат проактивно кон својата цел. Постојат одредени квалитети што ги …

Повеќе »

Родени се под среќна ѕвезда: Два хороскопски знаци кои никогаш немаат финансиски проблеми

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Еве ги знаците Астролозите го кажаа своето мислење кога станува збор за знаците и богатството. Имено, според нив, ова се 2-те хороскопски знаци кои имаат шанса да станат многу …

Повеќе »

Кралеви на флертот: Мажите родени под овие хороскопски знаци обожуваат да флертуваат

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Флертот е игра која на некои им доаѓа природно, додека други се борат со суптилностите. Има мажи чија харизма и шарм ги освојуваат срцата, маѓепсувајќи ги сите околу нив. …

Повеќе »