Tag Archives: напад

(ВИДЕО) Борач спаси пријател од напад на мечка: Ми ги гризеше коските, крцкаа

АМЕРИКАНСКИ медиуми ја пренесуваат страшната вест за напад на мечка врз двајца млади борачи. Борачите Брајден Лори и Кендел Камингс се шетале со уште двајца пријатели (Орин Џексон, Август Харисон) во дивите шуми во Вајоминг кога ненадејно биле нападнати од гризли. View this post on Instagram A post shared by …

Повеќе »

На Киргиос му се суди за напад на поранешната девојка. Адвокатот: Има психички проблеми

На австралискиот тенисер Ник Киргиос, светскиот рекет број 20, му се суди за физички напад на поранешната девојка Кјара Пасари. Таа го обвинила дека ја нападнал во јануари 2021. година, што го пријавила во декември истата година. Судењето започна, но Киргиос не бил и не требало да биде на првичното …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШОК ВО ВОДЕНИОТ ПАРК! ВОЗНЕМИРУВАЧКА СЦЕНА ОД БАЗЕН! Тренерот исчезнал под вода кога го грабнал китот УБИЕЦ!

Во познатиот воден парк Sea World во Сан Диего, за време на шоу за посетители, кит убиец нападнал тренер пред запрепастената публика и го однел на непланирано подводно возење. На самиот почеток на ова вознемирувачко видео, во десниот дел од екранот, тренерот скока во водата од грбот на китот и …

Повеќе »

Сега е сигурно: Анџелина Џоли е идентификувана како личноста која анонимно го нападнала ФБИ

Странските медиуми со месеци шпекулираат дека Анџелина Џоли е таа што анонимно ја покренала постапката против разузнавачката агенција ФБИ, а сето тоа поради случајот со расправија и насилство во приватен авион пред неколку години. Сега е утврдено дека под прекарот Џејн До, навистина била таа. Џоли била идентификувана како анонимно …

Повеќе »

ШОК ТЕРАПИЈА – ГО ОТПУШТААТ РОНАЛДО И ДОВЕДУВААТ 35-ГОДИШЕН НАПАЃАЧ: Манчестер Јунајтед сака да го украде КУЛТНИОТ јунак!

Џејми Варди е легенда на Лестер, но сега би можел да се пресели во друг клуб. Пробуваат секакви работи во Манчестер Јунајтед за да го кренат тимот, а најновата идеја е Џејми Варди! Искусниот Англичанец е опцијата да го замени Кристијано Роналдо во нападот. Напаѓачот кој е најголемата легенда во …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ СЕ ГРИЖИ, ТИ СИ СЛЕДНАТА! СТРАШНИ СМРТНИ ЗАКАНИ ЗА АВТОРКАТА НА ХАРИ ПОТЕР: Им се пожалила, ја „откачиле“ и се поради Ружди!

Авторката на Хари Потер, Џеј Кеј Роулинг од екстремистите кои го подржуваат Иран добила јавна закана, откако го осудила нападот на нејзиниот колега, британскиот писател Салман Ружди. Роулинг, која претходно беше мета на некои транс активисти поради нејзините родови убедувања, објавила пост на Твитер во која го изразила својот ужас …

Повеќе »

РУЖДИ ОТСТРАНЕТ ОД РЕСПИРАТОР: Познатиот писател може да зборува, дури и се шегува

Британскиот автор со индиско потекло Салман Ружди е симнат од вентилаторот и може да зборува откако бил прободен со нож во вратот додека држел предавање во западниот дел на државата Њујорк, потврди денеска неговиот агент Ендрју Вајли. Тој се уште е во болница со тешки повреди, а неговиот колега Атиш …

Повеќе »

(ВИДЕО) СТРАВА И УЖАС! АЈКУЛА НАПАДНАЛА МОМЧЕ (13): Почувствувал удар во ногата, кога се свртел, ЅВЕРОТ ГО ГРАБНАЛ ЗА ЛИЦЕ

Фишер ја зграпчил ајкулата за лицето и ја одвлекол од себе пред да доплива колку што може побрзо до чамецот. Фишер Хрико (13) бил на експедиција за риболов на јастози во Флорида со своето семејство кога наишол на вилиците на ајкулата. „Кога почнав да пливам надвор, го држев јастогот во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „НОГАТА ВИСЕШЕ, БЕШЕ НА ПАРЧИЊА! Исповед на човекот кој спасил маж од ајкулата: „Го грабнав, не се мрдаше!“

Посетител на плажа спасил човек од водата кого ајкула го нападнала и му ја распарчила ногата! Роберт Александар уживал во еден ден на плажата во Флорида кога слушнал луѓе како врескаат од брегот додека здогледале сенка од 10. метри во водата. Очевидци велат дека Роберт тргнал кон човекот кој се …

Повеќе »