Tag Archives: напад

(ВИДЕО+ФОТО) ТРАГЕДИЈА: Жена ги опишала последните моменти со сопругот (42) кој починал од корона вирус!

Бидејќи коронавирусот продолжува да го мачи светот, многумина од починатите стануваат предмет на наслови на весниците. Секоја приказна го крши срцето, а една од нив е приказната за помошник директорот, Џо Левингер. Неговата приказна ја донесе неговата вдовица, Мојра Левингер. Џо 20 години работел во академијата „Мери Луис“ во Њујорк, …

Повеќе »

(ВИДЕО) СНИМЕН ТОЧНИОТ МОМЕНТ КОГА КОРОНА ВИРУСОТ ВЛЕГУВА ВО КЛЕТКА И ЈА ИНФИЦИРА: Погледнете ја неверојатната снимка на бразилските научници!

Во текот на истражувањето како се реплицира вирусот, бразилските научници, со електронски микроскоп, снимиле неверојатни фотографии на напад на коронавирус. Експертите од Институтот Осалдо Круз (IOC/Fiocruz) го фатиле точниот момент кога вирусот САРС-КоВ-2 заразува човечка клетка. Прво, честичките на коронавирус во форма на група црни точки се прикачуваат на клетката …

Повеќе »

(ВИДЕО) СПАС ВО ПОСЛЕДЕН МОМЕНТ: Погледнете во каква ситуација западнал брачен пар во Кенија!

Шокантно видео снимено во Кенија, во кое неколку лица со мачети нападнале брачен пар од Америка. Според претпоставките станува збор за обид за грабеж, но не се исклучува можноста во случај на отпор брачниот пар да настрадал. Погледнете како успеале да се извлечат од ваквата ни малку пријатна ситуација

Повеќе »

(ВИДЕО) ОПАСНА СЦЕНА! Човек „заглавил“ во снегот а потоа од сите страни почнале да пристигнуваат страшни ЅВЕРОВИ!

Овој човек вечно ќе го памти ова искуство, а снег веројатно нема да сака да види ниту на слика. Со својот џип одел низ планината,одеднаш застанал во снегот и кога се подготвил да излезе видел чудна сцена. Од сите страни почнале да му приоѓаат големи тигри. Крвта му се заледила, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хулиганите на Јунајтед го нападнале домот на спортскиот директор: „Ќе умреш!“

Група од околу триесетина маскирани хулигани синоќа дошле пред домот на потпретседателот на Манчестер Јунајтед, Ед Вудвард, фрлиле факел и бомба со чад во дворот и ја обоиле оградата во црвена боја. Англиските медиуми тврдат дека станува збор за групата наречена Men in Black, екстремен дел од навивачите на Јунајтед …

Повеќе »

(Вознемирувачко ВИДЕО) СНИМКА КОЈА ЈА ЛЕДИ КРВТА ВО ВЕНИТЕ: Пациент се бори со тежок напад како последица на КОРОНАВИРУС!

Oд новиот коронавирус, досега починале над 50 луѓе, а повеќе од 2.000 луѓе се заразени. Засега, Светската здравствена организација не сака да прогласи глобална вонредна состојба, тврдејќи дека нема доволно причини да го стори тоа. Новиот,коронавирус, кој веројатно потекнува од лилјаци, иако генетски сличен на вирусите САРС или МЕРС, припаѓа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Храбро куче го спасило сопственикот од вооружен крадец

Ова е уште еден доказ дека кучето е навистина најдобар пријател на човекот. Нашите четириножни пријатели можат да не насмеат кога сме тажни, да бидат одлично друштво кога сме осамени, но и да не заштитат кога е потребно. Токму тоа го направила ѕвездата на нашето денешно видео, која на својот …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕ ФРЛИЛ НА ЖИВОТНОТО – СО ГОЛИ РАЦЕ УБИЛ КОЈОТ: Ѕверот му го грабнал синот (2) и го влечел по земја – борбата траела 10. минути!

Ијан О’Рајли од Њу Хемпшир, со голи раце убил којот откако животното го зграпчило неговиот двегодишен син и го влечел по земја. Вели дека никогаш не повредил ниту едно животно, па затоа ова било многу чудно искуство за него. Којатот прво го каснал двапати, а потоа О’Рајли морал да се …

Повеќе »

(ВИДЕО) СО ГОЛИ РАЦЕ НА РАЗЈАРЕН ПИТ БУЛ: Кучето веќе држело дете (4) за врат – Бразилецот пристигнал во последен момент!

Дваесетгодишниот Патрик до Сеу истрчал на улица за да спаси дете од пит бул, кој го нападнал. Со голи раце го туркал кучето од себе се додека не успеал 4.годишното дете да го стави на покривот на автомобилот. Безбедносните камери го фатиле моментот кога кучето го нападнало 4.годишниот Жоао Педро …

Повеќе »