Tag Archives: напад

ШОК ТЕРАПИЈА – ГО ОТПУШТААТ РОНАЛДО И ДОВЕДУВААТ 35-ГОДИШЕН НАПАЃАЧ: Манчестер Јунајтед сака да го украде КУЛТНИОТ јунак!

Џејми Варди е легенда на Лестер, но сега би можел да се пресели во друг клуб. Пробуваат секакви работи во Манчестер Јунајтед за да го кренат тимот, а најновата идеја е Џејми Варди! Искусниот Англичанец е опцијата да го замени Кристијано Роналдо во нападот. Напаѓачот кој е најголемата легенда во …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ СЕ ГРИЖИ, ТИ СИ СЛЕДНАТА! СТРАШНИ СМРТНИ ЗАКАНИ ЗА АВТОРКАТА НА ХАРИ ПОТЕР: Им се пожалила, ја „откачиле“ и се поради Ружди!

Авторката на Хари Потер, Џеј Кеј Роулинг од екстремистите кои го подржуваат Иран добила јавна закана, откако го осудила нападот на нејзиниот колега, британскиот писател Салман Ружди. Роулинг, која претходно беше мета на некои транс активисти поради нејзините родови убедувања, објавила пост на Твитер во која го изразила својот ужас …

Повеќе »

РУЖДИ ОТСТРАНЕТ ОД РЕСПИРАТОР: Познатиот писател може да зборува, дури и се шегува

Британскиот автор со индиско потекло Салман Ружди е симнат од вентилаторот и може да зборува откако бил прободен со нож во вратот додека држел предавање во западниот дел на државата Њујорк, потврди денеска неговиот агент Ендрју Вајли. Тој се уште е во болница со тешки повреди, а неговиот колега Атиш …

Повеќе »

(ВИДЕО) СТРАВА И УЖАС! АЈКУЛА НАПАДНАЛА МОМЧЕ (13): Почувствувал удар во ногата, кога се свртел, ЅВЕРОТ ГО ГРАБНАЛ ЗА ЛИЦЕ

Фишер ја зграпчил ајкулата за лицето и ја одвлекол од себе пред да доплива колку што може побрзо до чамецот. Фишер Хрико (13) бил на експедиција за риболов на јастози во Флорида со своето семејство кога наишол на вилиците на ајкулата. „Кога почнав да пливам надвор, го држев јастогот во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „НОГАТА ВИСЕШЕ, БЕШЕ НА ПАРЧИЊА! Исповед на човекот кој спасил маж од ајкулата: „Го грабнав, не се мрдаше!“

Посетител на плажа спасил човек од водата кого ајкула го нападнала и му ја распарчила ногата! Роберт Александар уживал во еден ден на плажата во Флорида кога слушнал луѓе како врескаат од брегот додека здогледале сенка од 10. метри во водата. Очевидци велат дека Роберт тргнал кон човекот кој се …

Повеќе »

(ФОТО) САГАТА СЕШТЕ НЕ Е ЗАВРШЕНА – Роналдо проговори за тоа дали ќе остане во Јунајтед: „Новинарите лажат затоа што поинаку не можат да привлечат луѓе!“

Сагата околу иднината на Кристијано Роналдо се уште не е завршена, а секој ден се појавуваат нови информации дали тој ќе остане во Манчестер Јунајтед или ќе замине. Португалецот не се огласуваше долго се до сега, кога на една од неговите многубројни фан страни на Инстаграм реши да го коментира …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХОРОР СНИМКА НА НАПАД НА АЈКУЛА! ГО СКРШИЛА КАФЕЗОТ НА ПАРЧИЊА И ПРОДОЛЖИЛА: Нуркачот во паника, пливал како никогаш досега во животот!

Голема бела ајкула нападнала нуркач во стаклен кафез, распарчувајќи го со невидена сила. Се појавија застрашувачки снимки од моментот кога монструозна бела ајкула удира во заштитниот кафез на нуркач, оставајќи го да се бори за живот. Шокантна снимка покажува како нуркачот Џими Партингтон избезумено плива за својот живот по ужасната …

Повеќе »

(ВИДЕО) УШТЕ ЕДЕН НАПАД НА АЈКУЛА ВО БЛИЗИНА НА ПОПУЛАРНОТО ЛЕТУВАЛИШТЕ! Полицијата ги пронашла посмртните останки на жртвата? Се појави и видео…

Во близина на познатото египетско одморалиште Хургада, една жена починала откако била нападната од ајкула во Црвеното Море. Според неофицијални информации, полицијата пронашла останки на уште една жртва на напад на ајкула. Се сомнева дека се работи за женско лице, а истрагата е во тек. Да потсетиме, страшниот напад на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Том Хенкс им викал на фановите да ја заштити сопругата, имало и пцости!

Додека сопружниците Том Хенкс и Рита Вилсон пред две ноќи излегувале од ресторан во Њујорк, се случил помал инцидент кога пред поголема група обожаватели и фотографи кои ја придружувале славната двојка на патот до автомобилот, Вилсон се сопнала и речиси паднала. Веднаш до неа стоел обожавател, а кај Хенкс се …

Повеќе »