Tag Archives: напад

(ВИДЕО) ЗАСТРАШУВАЧКА СРЕДБА – „САМО ЛЕГНИ И ПРАВИ СЕ МРТВА“: Девијка била нападната од разјарен бизон – успеала да го измами како на филм!

Застрашувачки момент кога разгневениот бизон бркал туристи во американскиот Национален парк Јелоустоун бил снимен преку камера на телефон, но за среќа, нападнатата жена одиграла паметно и поминала неповредена. Како што може да се види во видеото, парот шетал кога два бизони, од чист мир, се упатиле кон нив . Бегајќи …

Повеќе »

КАКВИ НЕЛУЃЕ ИМА НА СВЕТОТ – Железна баба: Грабнувачите ја претепале, ограбиле, ја оставиле боса на ладно – но се’ преживеала!

Ван дер Ховен побарала помош низ карпестиот терен и ја нашла во една колиба, а по една недела во болницата, лекарите, кои успеале да го запрат внатрешното крварење, ја пуштиле на домашна нега. Има 80. години, киднаперите ја претепале, ја ограбиле и ја оставиле боса, само во нејзината ноќница, среде …

Повеќе »

(ВИДЕО) БИЗАРНО – КАВГА ПОРАДИ МАСКА ЗАВРШИЛА КРВАВО: Со нож прободел постар маж а потоа се обидел да нападне и полицајка…!

Полицајка во Гранд Леџ, мал град во Мичиген, САД, застрелала маж осомничен дека напаѓал друг со нож во продавницата,кој го критикувал дека не носи заштитна маска. Откако го пријавиле нападот со нож, полицајката го забележала возилото на напаѓачот и го убила кога излегол од автомобилот и, како што вели, се …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРВО ГИ НАБЉУДУВАЛ ЦЕЛИ 20. МИНУТИ – СО ЕДЕН УДАР ЈА НОКАУТИРАЛ СОПРУГАТА БИДЕЈЌИ СЕДЕЛА СО 2. МАЖИ: Љубоморниот маж дивеел во ресторанот!

Кога ја видел сопругата како седи на маса со двајца мажи, еден Кинез упаднал во ресторанот и силно и удрил шлаканица, што го забележале и камерите за надзор. Инцидентот се случил во Баодинг, во провинцијата Хебеј на северот на земјата. Жената останала да лежи на подот по еден удар, а …

Повеќе »

Се возел па доживеал шок на животот кога сфатил што е со него во автомобилот!

Возач во Австралија, кој открил отровна змија во својот автомобил додека возел, успеал да се справи со тоа, истовремено се обидувал да го запре возилото. Возачот, идентификуван само со името Џими (27), се движел на автопат во Квинсленд со брзина од 100. километри на час кога го забележал животното, јави …

Повеќе »

НОВИОТ ПОТЕГ НА МЕГАН И ХАРИ НА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО ЌЕ МУ НАНЕСЕ НАЈГОЛЕМА ШТЕТА ДО СЕГА: Ниту интервјуто на лејди Дијана не било толку опасно!

Книгата за животот на Меган Маркл и принцот Хари по напуштањето на кралските должности наскоро треба наскоро да биде издадена, а како што јавуваат странските медиуми, кралското семејство најмногу се плаши од тоа. Очигледно, таа содржи одреден грд навод за идниот крал, принцот Вилијам, кој би можел да му наштети …

Повеќе »

(ВИДЕО) БЕЗ ЧУВСТВО – МОМЧЕ ТУРНАЛО СТАРИЦА, ПА СИ ПРОДОЛЖИЛ:Паднала и ја удрила главата во хидрант – „Не можам да верувам дека некој би го направил тоа!“

Њујоршката полиција уапсила 31-годишен маж кој, без никаква причина, срушил и повреди 92-годишната баба. Ова не е негово прво апсење, полицијата изјавила дека бил уапсен неколку десетици пати, како и дека е регистриран сексуален престапник. Вознемирувачкиот напад е снимен со видео надзор, а видеото кое го обиколило светот наишло бројни …

Повеќе »

(ВИДЕО) Голема бела ајкула усмртила маж: Неколку сурфери се обиделе да го спасат човекот но тој бргу починал!

Голема бела ајкула, долга три метри, убила 60-годишен сурфер на австралискиот брег во близина на градот Кингсклиф во Нов Јужен Велс. Неколку сурфери успеале да ја избркаат ајкулата и да го извлечат нападнатиот човек на плажа, но тој наскоро починал поради многу сериозни повреди на левата нога. Медицинската помош пристигнала …

Повеќе »

(ВИДЕО) На денешен ден се случи крвавиот напад кој ја промени историјата на тенисот и ја уништи блескавата кариера на најуспешната југословенска тенисерка!

Пархе кој тогаш имал 38 години, бил опсесивен навивач на Германката Штефи Граф и не можел да го поднесе фактот дека неговата миленичка повеќе не е прва тенисерка на светот бидејќи тоа место го зазела Селеш. На 30 април 1993 година се одигра мечот од четвртфиналето на турнирот во Хамбург …

Повеќе »