Tag Archives: напад

(ВИДЕО+ФОТО) Австрија завиена во црно: Во терористичкиот напад најмалку 5. мртви, 7. се борат за живот

Во најмалку шест поврзани терористички напади во Виена, пет лица се убиени, а најмалку седум се во критична состојба . Нападите се случија во центарот на главниот град на Австрија, кога околу 20 часот неколку напаѓачи започнаа да пукаат кон луѓето на улицата. Еден напаѓач е убиен, по другите се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Крв, пукање, паника: Потресни сцени од окупираната Виена

Во Виена синоќа се случија шест терористички напади, на различни локации во градот. Според австриската полиција, неколку лица биле убиени, а 15. биле тешко повредени. Еден напаѓач „се разнел“ додека трагал по преостанатите напаѓачи. Силни полициски сили ја опколија цела Виена. Според градоначалникот на Виена, Михаел Лудвиг, по состанокот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Крадец упаднал во стан на баба, но не очекувал дека ќе се сретне со МАЈСТОР на боречки вештини!

Неколку врвни потези и разбојникот веќе бил на подот Да знаеше со кого ќе си има работа, крадецот од оваа приказна во никој случај немало да пријде на нејзиниот стан. А, 81-годишната Елизабет Мекреј всушност и должи многу на Лоренца Маружо (67), сосетка која никогаш не и рекла дека е …

Повеќе »

(ФОТО) Трудница го спасила сопругот кого го нападнала ајкула

Неверојатната приказна за херојството на една жена го одзема здивот – бремена жена храбро скокна во вода за да го одбрани сопругот од ајкула. Кога огромна ајкула го нападнала нејзиниот сопруг, бремената Марго Војвс Еди (29) не се двоумела – скокнала во водата. Морско чудовиште го гризнало нејзиниот сопруг Ендру …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТРАГЕДИЈА – ЛАВОВИТЕ ДО ТОГАШ БИЛЕ ПОСЛУШНИ ДОМАШНИ МИЛЕНИЦИ: Еден ден ги одвел на прошетка и го нападнале – сопругата гледала беспомошно!

Еден човек од Јужна Африка бил убиен од неговите сакани бели лавови додека ги носел на дневна прошетка. Полицијата покренала истрага по смртта на Вест Метсон, човек кој се борел за зачувување на диви животни. „Се верува дека двата лава го нападнале нивниот сопственик за време на една од нивните …

Повеќе »

(ВИДЕО) Полицајци излегле на терен а таму добиле ЌОТЕК од една жена!

Сакала да ги повреди по секоја цена Двајцата Англичани се расправале жестоко на улицата, а за неколку минути пристигнала и полицијата. Не е познато за што се расправале, или кој ја повикал полицијата, но очигледно е дека жената била многу агресивна. Кога видела дека полицаецот „неутрализирал“ еден од мажите, таа …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХЕРОЈСКА БОРБА: Со боксови нападнал ајкула за да ја спаси сопругата!

Безгрижната забава за брачниот пар станала вистински кошмар… Сурфер од Австралија скокнал од даската кон ајкулата што ја нападнала неговата сопруга и ја удирал се додека не ја ослободила, пренесува Би-Би-Си. Шантел Дојл (35) сурфала на плажата Шели во Порт Меквари, Нов Јужен Велс, кога била нападната од ајкула. Нејзиниот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Му пришла огромна АНАКОНДА и го нападнала! Во момент се свиткала околу него и започнала борба за живот!

Неверпојатна снимка од Бразил Светот го обиколи морбидна снимка од Бразил и ја покажува силата и сета свирепост на една од најопасните змии во светот. Момче си одело по патот кога ненадејно го нападнала огромна анаконда. Точно знаела каде прво да нападне. Откако му ги парализирала нозете „со врзување во …

Повеќе »

Стјуардеса го фатила сопругот како ја измамува: Ја уапсиле поради семејно насилство!

СТУДАРДЕСА е уапсен бидејќи го нападнала нејзиниот сопруг и ја уништила неговата гитара, откако таа го фатила како ја изневерува со друга жена. Никол Денисон (29) вели дека го нашла нејзиниот сопруг за време на секс кога се вратила во семејниот дом во заливот Тампа на 22-ри јули. Стјуардесата тогаш …

Повеќе »