(ВИДЕО) ОБЈАВЕН ИНСЕРТ -„ЈА НАВРЕДИ МЕГАН, ПОТОА МЕ НАПАДНА И МЕ СОБОРЕ НА ПОДОТ“: Шок тврдења на принцот Хари за односот со Вилијам! Целата палата се тресе!

Принцот Вилијам се нафрлил на својот брат Хари и го соборил на земја поради Меган Маркл, откриваат извадоци од неговите мемоари „The Spare“.
Принцот Хари и Меган Маркл не престануваат да ја шокираат јавноста со признанија од животот на британското кралско семејство, кое го оставија во 2020 година. По серијата „Хари и Меган“, која изненади многумина, сега помладиот син на кралот Чарлс во својата автобиографија објави дека неговиот брат, принцот Вилијам, го нападнал и го соборил на земја!


Принцот Хари ја нарече својата книга „he Spare“, осврнувајќи се на фразата за кралските семејства кои секогаш имаат најмалку две деца – престолонаследникот и „резервниот“. Во книгата напишал дека принцот Вилијам физички го нападнал и го соборил на земја и ја навредувал Меган Маркл.
„Во нашата куќа во Лондон избувна расправија во 2019. година, му кажав дека се однесува нерационално, а тој ја нарече Меган тешка, невоспитана и кавгаџика. Му реков дека како папагал ми повторува што пишува печатот неа, а потоа почна да вика по мене“, се сеќава принцот.

View this post on Instagram

A post shared by Prince Harry (Info) (@harry.dukeofsussex)„Ме фати за крагната, ми ја скина огрлицата и ме фрли на земја. Паднав на садот за вода на нашето куче, кој се скрши. Останав со видливи повреди, модринки и исеченици од парчиња од садот, на грбот. Лежев на подот зашеметен, а потоа станав и му реков да излезе надвор“, напишал принцот Хари.


„Вилијам одговори – ајде, возврати ме. Така се каравме кога бевме деца. Одбив и тој замина, се врати малку подоцна и се извини. На излезот се сврте и ми рече дека Меган не мора да знае за инцидентот. Прашав, дали мислиш на нападот? Тој ми одговори дека не ме нападнал“, напишал тој.


Принцот Хари понатаму пишува дека првично не ја информирал Меган за нападот, туку прво го повикал својот терапевт. Меган Маркл дознала за тепачката дури кога ги забележала повредите на неговиот грб.
Извадоци од книгата објави британски „Гардијан“, а „Дејли мејл“ пишува дека е голема мистерија како новинарите успеале да дојдат до копија од автобиографијата на принцот Хари, бидејќи издавачот „Pingvin haus“ презел многу мерки. така што ниту еден збор не „протекол“. Книгата „The Spare“ на принцот Хари излегува на почетокот на следната недела и веќе е однапред на листата на бестселери на веб-страницата „Амазон“.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес роденден прославува нашиот познат фолк пејач Перо Христов

Перо Христов е роден на 17 јуни 1951 година во Струмица. Тој е популарен македонски …