Tag Archives: маски

(ВИДЕО) Песокот го „проголтал“ градот за неколку секунди

Неверојатни сцени можеа да се видат оваа недела во Дубаи, кога популарната дестинација „исчезна“ во облак од песок. И покрај обилните дождови кои паѓаа во пет од седумте Емирати кои ги сочинуваат Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ), песочна бура ги зафати ОАЕ во неделата. Здравствените власти ги предупредиле граѓаните да носат …

Повеќе »

НОВИ ковид-мерки: Се укинува носењето маски во затворeни простории!

Откако претпладнето Главниот координативен кризен штаб (ГККШ) ги усвои заклучоците од Комисијата за заразни болести, и Владата на денешната редовна седници ги донесе новите ковид-мерки со кои меѓу другото се укинува носењето маски на затворено. Оваа информација ја објави на својот фејсбук профил првиот заменик на претседателот на Владата и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Толку многу „ја средиле“ актерката што гледачите не биле сигурни кого гледаат

ПРВАТА епизода од серијата Pam&Tommy се емитуваше на интернет Hulu, а гледачите биле вчудоневидени од трансформацијата на главната актерка Лили Џејмс во Памела Андерсон. Многумина од нив. Според PopSugar, Џејмс секој ден седела по четири часа на фризер и шминка, додека фризерите и шминкерите и ги средувале косата и лицето …

Повеќе »

(ФОТО) МАСКА НА ЛИЦЕ ЗА ВРЕМЕ НА ПРОГРАМАТА: Водител на HRT морал да користи заштита во студио поради новите правила

Водителот на Хрватската радио-телевизија (HRT) водел емисија со заштитна маска додека бил сам во студиото, бидејќи не бил вакциниран против Ковид 19. На социјалните мрежи се рашири сликата на водителот на „Загрпска Панорама“, Фабијан Кале, кој во четвртокот водел емисија со заштитна маска FFP2на лицето. Според Index.hr, ова се нови …

Повеќе »

(ФОТО) Алек Болдвин се појавил на фотографија за „Ноќта на вештерките“, на интернет ја напаѓаат неговата сопруга!

ХИЛАРИЈА БАЛДВИН, сопругата на актерот Алек Болдвин, на Инстаграм објави фотографии од маскираното семејство на „Ноќта на вештерките“, а реакциите во јавноста беа поделени. Хиларија на својот профил објави серија фотографии и видео каде парот позира со шесте деца. „Се подразбира дека беше предизвик да се биде родител во овој …

Повеќе »

ТУКА населението е речиси ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНО, а тие повторно воведуваат ОГРАНИЧУВАЊА кои би можеле да траат дури 15 години?

Главниот епидемиолог на Исланд, Торолфур Гуднасон, рекол дека не може да исклучи дека неодамна воведените ограничувања поради ковид, може да траат до 15 години. И’ тоа покрај фактот дека огромното мнозинство од возрасната популација на Исланд е вакцинирано. „Може да се случи, никој не знае што носи иднината. Ние тоа …

Повеќе »

Комисијата за зapaзни болecти донесе одлука: Еве кои се новите мерки и до кога ќе се продолжи полицискиот час

Министерството за здравство ја информира јавноста дека утрово на Комисијата за зapaзни болecти е донесена одлука до Главниот координативен кризен штаб (ГККШ) да се достави предлог за понатамошно олабавување на рестриктивните мерки. Пандемиjaта стивнува и од недела во недела се намалува бројот на активни случаи. „Од 1 јуни, заштитните маски …

Повеќе »

Пристигнува летото, ПОМОГНЕТЕ му на своето ЛИЦЕ! На овие 5. работи обрнете посебно внимание!

Со доаѓањето на потопло време, потребно е да се поправи негата на лицето. За кожата на лицето треба да се грижите во текот на целата година, но со промената на годишните времиња, потребно е да се промени начинот на нега. Иако витаминот Д е здрав, прекумерната изложеност на сончеви зраци …

Повеќе »

Пазете се дури и’ ако сте биле ревакцинирани против вирусот КОРОНА: Еве кога ќе добиете имунитет!

Лекарите препорачуваат да се следат епидемиолошки мерки дури и кога сте биле ревакцинирани Според светските епидемиолози и вирусолози, заштитата од вирусот корона и стекнување на имунитет може да се очекува само по одреден временски период, најрано седум дена по приемот на втората доза на вакцината. Имено, според резултатите од клиничките …

Повеќе »