(ВИДЕО+ФОТО) Толку многу „ја средиле“ актерката што гледачите не биле сигурни кого гледаат

ПРВАТА епизода од серијата Pam&Tommy се емитуваше на интернет Hulu, а гледачите биле вчудоневидени од трансформацијата на главната актерка Лили Џејмс во Памела Андерсон. Многумина од нив.
Според PopSugar, Џејмс секој ден седела по четири часа на фризер и шминка, додека фризерите и шминкерите и ги средувале косата и лицето за да личи на некогаш најпознатата русокоса на светот.
„Секогаш треба да го гледате лицето на актерката и лицето на личноста што сакате да ја создадете и да ја споделите разликата меѓу нив за да не навлегувате во карикатурата“, рекол експертот за протетика Џејсон Колинс кој работел на серијата.

This image has an empty alt attribute; its file name is neprepoznatliva-glumica-1.jpg


Првото нешто што морало да го поправи биле густите веѓи на Лили. Наместо кубење, решил да го покрие со вештачка кожа и веѓи. Исто така, челото на Лили е помало од челото на Памела, па го продолжиле со парче вештачка кожа. Устата и ја дотерале со вештачки заби, кои малку и ја потурнале усната и им дале волумен.

View this post on Instagram

A post shared by Lily James (@lilyjamesofficial)


Имало многу работа и околу копирањето на телото на Памела. Им требале три обиди за совршено да ја копираат славната биста на Памела, а Лили носела лажни гради 90. проценти од времето. Обемот на работа бил зголемен и поради фактот што рабовите на маските биле толку чувствителни што не можеле да ги користат двапати, па Колинс и неговиот тим морале да работат на нови комплети маски за Лили секој ден.
„Ако се земе предвид дека работевме три месеци, ќе дојдете до заклучок дека само за Памела направивме повеќе од 150 парчиња“, рекол тој.


Фото: Принтскрин/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Годишен концерт на Културно уметничкото друштво Таше Милошевски

Во Спортската сала во Ресен, вечерва, со почеток во 19:00 часот ќе може да уживате …