Tag Archives: критики

(ФОТО) Рита Ора гола на насловна: Мама ја облекува а таа постојано се соблекува – „Требало да станеш порно глумица!“

Рита признала дека мајка и се обидувала цело време да ја „покрие“, односно облече. Вера Шахатчиу, не ги сака нејзините сиромашни модни комбинации и доста ја критикува. Пејачката Рита Ора (27) им посакала „лека ноќ“ на обожавателите на социјалните мрежи со фотографија каде во топлес, со шминка и мокра коса …

Повеќе »

(ФОТО) „Престара си да го носиш тоа“: Холивудската глумица искритикувана поради еден моден детал

Холивудската дива, 73. годишната глумица Хелен Мирен добила многу критики поради избор на еден асесоар… Легендарната глумица Хелен Мирен на својот профил на Инстаграм објавила фотографија на која можеме да видиме како изгледа нејзината дневна комбинација за облекување. За разлика од изданијата на црвениот тепих, филмската ѕвезда носела едноставна облека …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Синди Крафорд на удар на критиката: „Сега си болно слаба“!

Фановите и кажале дека претерала со диетата. Каја, додека купувала, имала бел фустан со големо деколте кое ги открило коските на градниот кош и тенките нозе Иако има само 16 години, Каја Гербер, ќерка на Синди Крафорд (52) и Ренди Гербер (56), е еден од најбараните модели на светот. Моделот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Рики Мартин поради оваа снимка на „столбот на срамот“ !

Светските медиуми пренесуваат дека публиката е разочарана после концертот на поп пејачот Рики Мартин по повод 4. јули, Денот на независноста на САД.Иако имал поддршка од приружните вокали, клучните делови од песните сепак ги „прескокнувал“ и не ги пеел. Снимката од неговиот настап дошла и до социјалните мрежи каде не …

Повеќе »

(ФОТО) Првата дама направила непростлив пропуст: Американците згрозени од натписот на јакната на Меланиа при посетата на децата бегалци!

Меланиа Трамп во четвртокот го посетила центарот за децата мигранти во Тексас. Во пограничното место МекАлен првата дама се сретнала со водачот на центарот и им се заблагодарила на „емпатијата и нивниот труд“, јавуват медиумите. Претседателот Трамп во средата рекол дека неговата ќерка Иванка и сопругата Меланиа се спротивставиле на …

Повеќе »

(ФОТО) Нов скандал: Објавени разголени фотографии од Меган Маркле !

Иако со својот шарм и убавина идната принцеза Меган Маркле освојува каде и да се појави, британските таблоиди и жолтиот печат не сакаат да ја остават на мир. Денес е доста „бурно“ во кралското семејство и тоа поради фотографиите кои се појавиле на социјалните мрежи, и кои со брзина на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Боки 13 повторно во негов стил: Критики за „Златна Бубамара“ на популарноста

„Нај добронамерно ти велам Игоре дека тие околу тебе ти прават лице. Време ти е да се повлечеш, да оставиш малку простор и време, па повторно појави се со нешто ново“ Бојан Јованоски попознат како Боки 13, за време на прикажувањето на снимкта од „Златна Бубамара на популарноста“ на телевизија, …

Повеќе »

(ФОТО) Нивниот бакнеж на Греми предизвикал жестоки коментари: Разлика од 40. години!

Љубовта меѓу Стивен Тајлер (69) и неговата 40. години помлада девојка, Ејми Ем Престон од ден на ден очигледно е се’ посилна, а тоа го покажале и на доделувањето на Греми наградите. На црвениот тепих разменувале нежности покажувајќи колку заљубени. Сепак разликата во години секогаш предизвикува контроверзии, па така и …

Повеќе »

(ФОТО) Не очекувала вакви реакции: Поради овие фотки од плажа пејачката ја исмејале

Пејачката Лејди Гага повторно успеала да предизвика бурни реакции во јавноста. Овојпат станува збор за необичниот моден стил кој во најмала рака е – впечатлив. Американската ѕвезда Лејди Гага останува верна на својот ексцентричен моден стил кој овојпат го покажала на плажа во Мајами. Таа искористила сончев ден за излежување …

Повеќе »