Tag Archives: критики

(ФОТО) Прозирниот фустан на водителка на семејно шоу ги налутил гледачите:„Покажи почитување!“

Ја дизајнирал Николас Хебран (44), моден креатор од Либанон, а бројни славни колешки на Аманда ја пофалиле со коментари под фотографијата која ја објавила на Инстаграм. Водителката Аманда Холден (48) членка на жирито во шоуто „Britain’s Got Talent“, а во вчерашната емисија носела фустан поради кој тв гледачите со коментари …

Повеќе »

(ФОТО) Џим Кери предизвикал бес со карикатурата на абортус:„Неверојатно расипан цртеж“

Џим Кери со својата провокативна карикатура уште еднаш го предизвикал бесот, а оваа ја прикажува гувернерката на Алабама, Кеј Иви, како абортиран фетус. Кери реагирал на фактот дека Иви го потпишала контроверзниот закон (кој го изгласале 25. бели мажи) кој во таа држава ги забранува сите абортуси освен во итни …

Повеќе »

(ФОТО) Свештеник со критики за Селин Дион:„Децата ги облекува во черепи, таа е сотона“

„Не детската облека ставила симбол на сотони, три шестки се броеви кои со векови се поврзуваат со сотоната. Облеката не е соодветна ниту за возрасни камо ли за деца“, вели свештеникот View this post on Instagram Join our beat New summer arrivals #Celinununu A post shared by Celinununu (@celinununu) on …

Повеќе »

(ФОТО) Весна Петрушевска со критики за газдата на „Дурмо турс“: „Стави го на клада ,ти важно да си ја спасиш фирмата!“

Сообраќајната несреќа која однесе 15. животи во Македонија никого не остави рамнодушен. Некој коментира во себе, други јавно…Една од нив е македонската актерка Весна Петрушевска која на својот профил на Фејсбук јавно се произнесе после изјавата на сопственикот на „Дурмо турс“… Весна Петрушевска Бејби на Фејсбук ја коментираше изјавата на …

Повеќе »

(ФОТО) Поради фотографија со ќерката Бекам повторно направил „бура“ на интернет:Бакнување дете во уста – ДА или НЕ?!

Бившиот фудбалер Дејвид Бекам објавил фотографија со својата миленичка, ќерката Харпер. Дејвид и Харпер заедно уживале на лизгање, а познатиот татко на својот профил на Инстаграм објавил фотографија како ужива со ќерката. На сликата 43. годишниот Бекам својата миленичка ја бакнува во уста. Токму тоа било причина за бројни негативни …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Луѓето згрозени од божиќните украси на Меланиа Трамп:„Кога не знаеш што со крвта на мигрантите!“

„BE BEST”, односно „да се биде најдобар“ е мотото на Меланиа Трамп до кое таа и нејзината екипа апсолутно се придржувале за време на украсувањето на Белата куќа за Божик, но екипата на Твитер тоа сепак не го сфатила. Откако на профилот на американската прва дама е објавено едноминутно видео …

Повеќе »

(ФОТО) Фановите лути на Рита Ора: Ти знаеш само да отвораш уста!

Популарната британска пејачка Рита Ора, која е родена во Приштина, се избламирала на настапот во Њујорк по повод американскиот Ден на благодарност. Yikes Rita Ora caught lip synching at #MacysParade pic.twitter.com/nkd4w9VKRM — Ryan Schocket (@RyanSchocket) November 22, 2018 Таа на настапот пеела на плејбек, што твитерџиите не и го простиле. …

Повеќе »

(ФОТО) Комплименти, забелешки, критики на сметка на Новак и Јелена кои уживаат во својот одмор!

Интересот за Новак Ѓоковиќ, професионално и приватно, никогаш не се намалува, без оглед дали победува или губи на тениските терени. Но, после успешната година во која успеа да ја преброди долгогодишната повреда со лактот и враќањето на првото место на АТП листата, српскиот тенисер е повторно мега популарен и интересен. …

Повеќе »

(ФОТО) „Беше поубава пред операциите“: Хурем покажала фотографија од 16. години!

Турската глумица Мерјем Узерли, најпозната по улогата на султанијата Хурем, покажала како изгледала со 16. години. „Sweet 16″, напишала глумицата покрај фотографијата за која добила повеќе од 160. илјади лајкови и бројни комплименти. Иако некои забележале дека на фотографијата има неоправилен нос, бројни фанови биле полни со комплименти за нејзиниот …

Повеќе »