Tag Archives: крис еванс

(ФОТО) КРИС Еванс (41) има нова љубов во животот. Имено, тој повеќе од една година е во врска со португалската актерка Алба Баптиста

Тие се вљубени и Крис никогаш не бил посреќен. Неговото семејство и пријателите ја обожаваат – изјавил за People извор близок на актерот. Алба (25) глумеше во филмот „Mrs. Harris Goes to Paris“, а минатата година ја доби наградата Shooting Star на Берлинскиот филмски фестивал. Оваа недела, Еванс беше прогласен …

Повеќе »

(ФОТО) Тој е најсексапилен маж на светот: „Мајка ми ќе биде среќна“

Американскиот магазин „People“ неодамна спроведе анкета во врска со машката убавина. Верните читателки, но и читатели ја дале својата пресуда, па актерот Крис Еванс го прогласиле за најсексапилен маж на светот. Во интервју за споменатиот магазин, Еванс истакнал дека не се надевал на ова признание, но, откако веќе го доби, …

Повеќе »

(ФОТО) Откриени глумците на најскапиот филм на Нетфликс – фановите во транс: „Какви тројца фраери!“

Ѕвездата на хит серијата „Бриџертон“, Реж-Жан Пејџ, се приклучи на екипата на филмот „The Gray Man“ на Нетфликс, кој се очекува да биде најскапиот филм во историјата на платформата.   View this post on Instagram   A post shared by Regé-Jean Page (@regejean) Пејџ ќе се појави заедно со Рајан …

Повеќе »

(ВИДЕО) Крис Еванс ја спасил Регина Кинг од паѓање на Оскарите и станал суперхерој на интернет

Глумецот Крис Еванс е нов суперјунак на социјалните мрежи откако ја спасил глумицата Регина Кинг од паѓање, додека се качувала по својот Оскар за најдобра споредна глумица. Регина се намачила со својот долг бел фустан, а Еванс веднаш скокнал да и помогне и и’ пружил рака да се придржи додека …

Повеќе »