Tag Archives: користење

ВРЕДЕН СОВЕТ – Не ја фрлајте кората од лимон, замрзнете ја и употребете ја подоцна

Лимонот е едно од ретките или можеби едно од двете овошја со кора исто толку вредна како нивното сочно „месо“. Кората од лимон е еден од најбрзите начини да ја додадете суштината на сончевата светлина во вашето јадење. Сепак, не ви требаат сокот и кората во исто време, а овие …

Повеќе »

Повеќенаменски корисен и НАДВОР ОД КУЈНА: 23 начини на кои можете да користите КОКОСОВО МАСЛО

Поради својот состав, кокосовото масло може да се користи на многу начиниВон готвењето, кокосовото масло може да се користи на повеќе начини за да ја подобрите вашата убавина или да ви помогне да го исчистите вашиот дом. Претставуваме 23 начини како да го користите кокосовото масло во вашиот дом. 1. …

Повеќе »

(ФОТО) На водителката автобус и ја откина раката, а по 22 операции и се случи чудо

Српската водителка Деа Ѓурѓевиќ пред четири години доживеа тешка сообраќајна несреќа кога автобус и ја откина раката. Имено, водителката имала мала сообраќајка со друг автомобил, но во моментот кога излегувала од својот автомобил за да разговара со другиот возач, на неа налетал автобус и и’ ја откинал раката. Лекарите со …

Повеќе »

Моќно масло кое делува против вируси и спречува инфекции, никој не го користи затоа што не знае…

Ароматичното масло од чаевец се добива со седистилација од растението Melaleuca alternifolia кое расте во Австралија. Многумина ова масло го нарекуваат „прва помош во шише“ бидејќи одлично делува против бактерии, вируси и други штетни микроорганизми, а може да го зајакне и имунолошкиот систем. Маслото од чаевец може да помогне во …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРАВ СО ЧУДОТВОРНИ ЕФЕКТИ – ЧИНИ САМО 20 ДЕНАРИ И ПРАВИ ЧУДА ЗА ВАШЕТО ТЕЛО И КОЖА: Намирница што можете да ја користите на 11. начини

Сода бикарбона или натриум бикарбонат е евтина, лесно достапна и повеќенаменска, па сите овие карактеристики ја ставаат во категоријата производи без кои ниту едно домаќинство не може да замисли. Натриум бикарбонат, кој популарно се нарекува сода бикарбона, има многу широк спектар на примени: во готвење, перење, лекување, козметика… Може да …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТРИКОВИТЕ НА ОВОЈ ЧОВЕК ГО ВООДУШЕВИЛЕ ИНТЕРНЕТ: Еве како практично да ги искористите старите пластични шишиња!

Со малку креативност е можно да направите безброј интересни работи од пластични шишиња, од украси до предмети што ќе ви го олеснат животот. Со неколку трикови, со само едно пластично шише, ќе направите неверојатни и практични работи што ќе ви заштедат многу пари или ќе ви се најдат како прва …

Повеќе »

Хороскопски знаци кои имаат непогрешива ИНТУИЦИЈА: Еден од нив со право го нарекуваат „МАЛА СМРТ“

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Сите ја имаме, но дали ја користиме? Овие знаци ја живеат и без неа не можат да функционираат На прво место е Скорпијата – длабок, силен и пред се …

Повеќе »

5. начини да го искористите лимонот

Многу од придобивките од оваа супер намирница се неправедно занемарени Лимонот најчесто многумина го консумираат во зимските месеци како извор на витамин Ц со чај, а во лето за освежувачки лимонади. Кората од лимон и неколку капки сок е додаток на многу десерти, но лимонот има широка намена. Другите придобивки …

Повеќе »

Руските лекари пронашле ЛЕК ЗА КОРОНА!? Одобрен антивирусниот лек „Коронавир“

Една од водечките руски фармацевтски компании го продава лекот „Коронавир“ за лекување на пациенти заболени со вирусот Ковид-19. Коронавир е една од првите лекови во Русија и во светот кој не се бори против компликациите предизвикани од вирусот САРС-КоВ-2, туку против самиот вирус. Русите одобрија лек за вирусот корона! Откако …

Повеќе »