Tag Archives: јована јоксимовиќ

(ВИДЕО) Јована Јоксимовиќ исфрлила гостин од емисија: „Срам да ви е, ајде… Реклами!“

Водителката и уредник на емисијата „Уранак“ на ТВ К1, Јована Јоксимовиќ и лидерот на Ослободителното движење Млаѓан Ѓорѓевиќ се скарале пред камерите, а водителката го избркала гостинот од емисијата. Заедно со Ѓорѓевиќ, гостин бил и лидерот на ЛСВ, Ненад Чанак, а се’ тргнало надолу кога Ѓорѓевиќ изјавил дека претседателот на …

Повеќе »

(ФОТО) „ОПАСНИ МЕКИЦИ“: Сопругата на Жељко Јоксимовиќ позитивна на корона вирус!

Во Србија последните денови е актуелна веста дека Цеца Ражњатовиќ стана баба откако нејзиниот син Вељко доби наследник…но… Се чини дека прославата на раѓањето на внукот на Цеца Ражњатовиќ била опасна за сите присутни на мекиците по повод раѓањето на нејзиниот внук… После веста дека Цеца и нејзиниот син се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Каква промоција за Жељко Јоксимовиќ:Ја замолчел сопругата – среде нејзина емисија!

Популарниот Жељко Јоксимовиќ често ја изненадува својата сопруга Јована, инаку водителка на утринската емисија „Утро“ на Прва Тв…И го честитал роденденот и ја оставил во солзи, но при последното гостување повторно ја изненадил но и замолчел… По повод новата песна, „Можеби е тоа љубов“, Жељко Јоксимовиќ бил гостин во утринската …

Повеќе »

(ФОТО) Роденден на малечките принцези: Јована Јоксимовиќ ја објавила првата фотографија од близначките!

„Пред една година дојдоа на свет…денес, тие се мој живот, наш живот“, порачала сопругата на Жељко Јокисмовиќ, Јована, на Инстаграм. Познатата водителка и сопруга на популарниот пејач, Жељко, Јована Јоксимовиќ, ја објавила првата фотографија од близначките Ана и Срна, на нивниот роденден. Таа и нејзиниот сопруг, покрај двете девојчиња го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Видео кое ќе ве насмее: На Јована Јоксимовиќ, облечена во бел фустан, од радост и скокнало куче!

Убавата водителка имала малер на првиот работен ден… Јована Јоксимовиќ, се вратила од својот годишен одмор и на нејзините деловни обврски.Колку и се израдувале нејзините колеги и гледачите, не се сомневаме, некој најмногу и се израдувал.  Имено, тоа е кучето Првo, кое е именувано по името на телевизијата каде што …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ведрана Рудан вербално ја нападнала Јована (госпоѓа Жељко Јоксимовиќ) – во живо во емисија!

Ведрана Рудан гостувала во утринската програма на белградската „Прва ТВ“ која ја водат Јована Јоксимовиќ, сопруга на пејачот Жељко Јоксимовиќ и Срѓан Предојевиќ. Ведрана српскиот водителски пар го шокирала со коментари во свој стил. Имено, хрватската писателка ја промовирала својата нова книга „Костури на округот Медисон“, во која главната хероина …

Повеќе »

(ФОТО) Жељко Јоксимовиќ во живо, во емисија, си ја расплакал сопругата

Популарниот Жељко Јоксимовиќ на оригинален начин и испратил порака на својата сопруга…и тоа среде емисијата што таа ја водела… Водителката Јована, сопруга на Жељко Јоксимовиќ, вчера наполнила 37. години, а колегите од работа и подготвиле роденденско изненадување. Но, кога започнала утринската емисија во живо на ТВ Прва, каде Јована е …

Повеќе »

(ФОТО) Не и било лесно: Јована Јоксимовиќ морала да го напушти студиото:„Беше многу страшно, плачев по цел пат…“

Јована и Жељко Јоксимовиќ заедно имаат три деца, а водителката дури сега открива дека во втората бременост морала да се соочи со бројни компликации. Во почетокот на октомври, минатата година, Јована Јоксимовиќ, родила здрави близнаци, но се’ до сега, сопругата на Жељко Јоксимовиќ не зборувала за компликациите со кои се …

Повеќе »

(ФОТО) Жељко горд на сопругата: Јована Јоксимовиќ изгледа како да не родила пред еден месец

Водителката Јована Јоксимовиќ пред нешто повеќе од еден месец ги родила близначките Ана и Срна. Таа после породувањето не се појавувала во јавност, се’ до синоќа. Јована со сопругот Жељко Јоксимовиќ отишла на концерт на „Рибља чорба“ а присутните ги воодушевила со својата појава. Имено, Јована изгледала одлично, а ретко …

Повеќе »