Tag Archives: ист ден

(ВИДЕО+ФОТО)Шакира и Пике денеска слават роденден: Пејачката подготвува невиден подарок

Светски популарната пејачка, а може да се каже и танчерка, денеска слави роденден! Интересен податок е дека нејзиниот поранешен партнер, Жерар Пике, слави роденден на истиот ден. Веќе неколку дена се шушка дека е подготвен подарок за одмазда. Како што пренесуваат светските медиуми, Шакира подготвува уште една одмазда за популарниот …

Повеќе »

„ЈАС ВЕЧЕР, А ТАА УТРЕ“ – Брачен пар од Србија ниту смртта не го разделила: Богољуб и Марија починале со разлика од девет часа

Брачниот пар Богољуб (97) и Марија Едит (104) Јокшиќ од Србија починале во четвртокот на 13. октомври со разлика од девет часа, а интересно е што Богољуб предвидел се. Двојката живеела во селото Доња Врбава, недалеку од Горњи Милановац, а српските медиуми пишуваат дека Богољуб починал прво, нешто по два …

Повеќе »

(ФОТО) Идентични близначки родиле момчиња истиот ден во иста болница со разлика од неколку часа

ЏИЛ Јустиниани и Ерин Чеплак на 5. мај во истата болница на разлика од само неколку часа родиле машки деца. Приказната немаше да биде необична тие две да не беа идентични близнаци. Јустинијани го родила синот Оливер во болницата „Анахајм Кајзер“ во 18:39 часот, додека Чеплак го пречекала синот Силас …

Повеќе »

(ФОТО) СРЦЕТО ТОА ТРЕБА ДА ГО ИЗДРЖИ – ДВЕ ТРАГЕДИИ ВО ИСТИ ДЕН: Македонската презентерка ја загуби мајката, а на истиот датум пред осум години и почина и’ сопругот кој беше познат актер

Животот е непредвидлив и суров, тежок колку и убав, а тоа на своја кожа и тоа како го искуси Гордана Ѓорчева, познатата ТВ-презентерка која со години е заштитно лице на националниот сервис… Таа со емотивна посвета се прости од својата мајка која почина на ист датум како и нејзиниот сопруг, …

Повеќе »

НЕШТО ЛАЖНО СЕ СЛУЧУВА : Илон Маск и’ позитивен и’ негативен на корона!

Извршниот директор на Тесла, Илон Маск, рекол дека направил четири тестови истовремено за вирусот корона, од кои два биле позитивни, а два негативни. Тој тоа го објави на својот Твитер и изрази сомнеж дека нешто лажно се случува. Something extremely bogus is going on. Was tested for covid four times …

Повеќе »

Сопружници од Вир, кои биле заедно 63. години, починале во размак од помалку од 24. часа

Скоро во истиот ден, починала брачната двојка Бушкулиќ, 88-годишната Анка и двегодини помладиот Алберт од Вир. Анка и Алберт починаа во помалку од 24 часа, на 23. и 24. август, а приказната за нив беше објавена од локалниот Virski list. „Анка беше мирна, а Алберт викан Берто жив оган и …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНА СЛУЧАЈНОСТ: Браќа близнаци станале татковци ист ден!

Добрите работи секогаш доаѓаат во парови.Дека тоа е точно, браќата близнаци Патрик и Пол Јанг, кои станаа татковци на момчињата во ист ден, ќе ви потврдат.Добрите работи секогаш доаѓаат во парови.Дека тоа е точно, браќата близнаци Патрик и Пол Јанг, кои станаа татковци на момчињата во ист ден, ќе ви …

Повеќе »