Tag Archives: испитување

(ВИДЕО) Мистериозна светлина над Киев: Никој не знае што е, се огласила и НАСА

Од Киев се сомневале дека се работи за сателит на НАСА за кој било најавено дека ќе падне на Земјата, но американската вселенска агенција изјавила дека нивниот сателит се уште е во орбитата. Небото над Киев било осветлено од чудна светлина. Воената управа на главниот град на Украина соопштила дека …

Повеќе »

На која возраст се жените најпривлечни, а на која возраст мажите? Ќе се изненадите!!!

Резултатите од научните истражувања варираат многу од земја до земја. Дали некој е привлечен или не зависи од многу фактори, а најновото истражување покажува дека и годините имаат врска со тоа. Студијата објавена во списанието New Beauty се обидела да даде универзален одговор за привлечноста. Во истражувањето учествувале 16.000 луѓе …

Повеќе »

Познатиот актер ја успорил кариерата по загрижувачките прогнози: „Избегнувам да зборувам за смртта“

Го намалил бројот на улоги што ќе ги игра во иднина Крис Хемсворт одлучил да преземе значајни чекори откако открил дека има предиспозиција за Алцхајмерова болест. Актерот наводно прави голем чекор назад од холивудските улоги, по ова откритие дека неговото здравје е загрозено. Хемсворт (39) не планира целосно да се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мистериозна топка ја кренала цела земја на нозе: Специјалците итно ја затвориле околината

Јапонската полиција го забранила пристапот до плажата во градот Хамаматсу, откако на неа била пронајдена сомнителна топка. Јапонската полиција го забранила пристапот до плажата Еншухама во градот Хамаматсу, јапонската префектура Шизуока. Имено, пристапот до овој простор е забранет бидејќи на брегот била пронајдена сомнителна топка со големина од околу метар …

Повеќе »

(ФОТО) Познатата пејачка ЖИВЕЕ СО ТУМОР НА МОЗОКОТ кој одбива да го оперира: ЕВА зошто се посомневала на Алцхајмерова болест – и сега изгледа ПОДОБРО ОД БИЛО КОГА

На 65-тото доделување на музичките награди Греми кое се одржа во Крипто Арената во Лос Анџелес се собраа голем број познати личности како Мадона, Џенифер Лопез, Адел, Бијонсе… Меѓу нив беше и Шерил Кроу, позната пејачка и добитничка на девет Греми (и номинирана дури 32 пати), која ја изведе песната …

Повеќе »

Научниците откриле зошто толку многу го сакаме чоколадото: Не е поради шеќерот!

Чоколадото е омилено уживање за многумина Дали сте и вие љубители на чоколадо, можете ли да го јадете неограничено и се прашувате што е толку неодоливо во овој деликатес? Истражувачите од Универзитетот во Лидс во Англија велат дека го пробиле кодот за тоа што го прави чоколадото толку неодоливо. Тие …

Повеќе »

(ФОТО) НЕОЧЕКУВАНА РЕАКЦИЈА – Од школки се надула како жаба – Хилари Даф го покажала лицето: „Изгледа како дека ќе експлодира“

Актерката Хилари Даф ја откри својата многу отечена усна откако доживеала алергиска реакција на школки и признала дека мислела дека нејзината усна „може да експлодира“. Актерката се огласи на своите приказни на Инстаграм каде објави селфи, покажувајќи ги отечените усни и признала дека се надева дека не е алергична на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во Чиле се отворила огромна дупка во земјата, широка е 25. метри – испитувањето е во тек!

Во Чиле, во рударската област Тиера Амарила, за време на викендот се појавила огромна дупка со дијаметар од околу 25. метри, која сега ја истражуваат чилеанските власти. Локалните медиуми покажаа снимки од воздух од дупката во земјата. Таа област, на околу 665. километри северно од главниот град Сантијаго, е минирана …

Повеќе »

(ФОТО) Мислела дека има воспалување на крајниците, а потоа добила црна прогноза! Девојката која дознала дека има рак со порака: „Не бидете како мене!“

Георгина Месон (24) нејзините проблеми со голтањето ги сфатила како инфекција бидејќи претходно неколку пати имала воспалување на крајниците. Но, откако земала антибиотици, проблемот со голтањето продолжил и таа едвај можела да ја отвори устата. Таа била примена во болницата во Источен Сари каде лекарите правеле тестови за да откријат …

Повеќе »