На која возраст се жените најпривлечни, а на која возраст мажите? Ќе се изненадите!!!

Резултатите од научните истражувања варираат многу од земја до земја.
Дали некој е привлечен или не зависи од многу фактори, а најновото истражување покажува дека и годините имаат врска со тоа.

Студијата објавена во списанието New Beauty се обидела да даде универзален одговор за привлечноста.
Во истражувањето учествувале 16.000 луѓе од осум земји: Германија, Италија, Франција, Шпанија, Обединетото Кралство, Австралија, САД и Канада.
Сите испитаници одговориле на едно, наизглед едноставно прашање: „На која возраст жените се најпривлечни, а на која возраст мажите?


Резултатите од истражувањето покажале дека жените се најатрактивни на 28, а мажите на 32 години.
Интересно е што резултатите во поединечни земји се разликуваат од вкупните резултати.
Така, на пример, во Велика Британија универзалниот одговор бил дека жените се најубави на 23, а мажите на 33, додека Американците сметаа дека жените се најпривлечни на 31, а мажите на 34 години.

Фото: Архива


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ВО МАКЕДОНИЈА ПРИСТИГНУВА СИЛЕН ЛАДЕН АТМОСФЕРСКИ ФРОНТ ОД СЕВЕР И ОД СЕВЕРОЗАПАД: Во среда ќе не зафати силно невреме – Од четврток значително заладување, а на планините ќе има и снег

Метео прогноза на Славчо Попоски: Уживајте во вистинското летно време уште утре почитувани, максималните дневни …