Tag Archives: привлечност

Студија покажала резултати кои НЕМА да им се допаднат на многу жени: Мажите дефинитивно ПРВО ОВА го забележуваат на нив!

Повеќе од половина од мажите кои учествувале во истражувањето го дале истиот одговор. Една веб-страница спровела студија која докажа дека визуелните стимули имаат најважен ефект врз машкиот мозок. Имајќи го тоа на ум, воопшто не е изненадувачки што повеќе од половина од мажите кои учествувале во истражувањето (дури 58 проценти) …

Повеќе »

На која возраст се жените најпривлечни, а на која возраст мажите? Ќе се изненадите!!!

Резултатите од научните истражувања варираат многу од земја до земја. Дали некој е привлечен или не зависи од многу фактори, а најновото истражување покажува дека и годините имаат врска со тоа. Студијата објавена во списанието New Beauty се обидела да даде универзален одговор за привлечноста. Во истражувањето учествувале 16.000 луѓе …

Повеќе »

Ова се најдруштвените хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… НЕКОИ луѓе лесно се поврзуваат со другите. Немаат проблем сами да излегуваат и да присуствуваат на социјални настани бидејќи секогаш успеваат да се дружат. Ако некогаш сте се запрашале …

Повеќе »

Што им е на мажите најпривлечно кај жените, а не е изгледот

Интересно истражување покажало дека еден фактор може да „прави чуда“ доколку сакате да заведете момче. И покрај сите квалитети кои влијаат на тоа дека некој ни се допаѓа, примитивните инстинкти не можат да се игнорираат и денес, велат научниците. Имено, една студија во која учествувале 400 луѓе покажала дека на …

Повеќе »

Десет работи поради кои спротивниот пол ве избегнува

Психолозите од Универзитетот во Северна Ирска дошле до заклучок дека луѓето кои немаат смисла за хумор се помалку привлечни, без разлика на тоа како изгледаат и кои се нивните други карактеристики. По години и години истражување, научниците наведоа 10. работи кои не прават помалку привлечни за спротивниот пол, а некои …

Повеќе »

Мажите со СПЕЦИЈАЛЕН НАЧИН за зборување повеќе ги возбудуваат жените! Дали знаете за што станува збор?

Од гледна точка на сексуалната селекција, се претпочитаат мажи со особини кои се повеќе мажествени од просекот. Се покажало дека оние со помалку јасен говор се попривлечни за жените, вели д -р Стер. Таквите мажи жените ги доживуваат како повеќе мажествени и посекси, според американската студија спроведена од Универзитетот во …

Повеќе »

Дали знаете кои ЧЕТИРИ машки особини им се неодолливи на жените?

Првото нешто што го забележуваме кај другата личност е физичкиот изглед – без разлика дали сакаме да го признаеме тоа или не. Сепак, дури и совршениот физички изглед не е тој што ги привлекува сите жени. Ви откриваме четири неочекувани машки црти кои жените ги „освојуваат“. Индекс на телесна маса …

Повеќе »

Жените дале одговор: Што всушност ги прави мажите попривлечни?

Одговорите многумина би можеле да изненадат. Експертот за односи и партнерства Луен Вард побарала од жените кои не се во врска, на Фејсбук, да откријат кои карактеристики им се важни кај мажите. Со ова прашање, таа започнала дискусија која довела до заклучок дека физичкиот изглед за жените не игра голема …

Повеќе »

(ФОТО) Винсент Касел и на преполна плажа не може да и одолее на 30. години помладата сопруга!

Како што е вообичаено за него, францускиот актер Винсент Касел ја поминува оваа зима во Бразил, каде ужива во жештините на песочна плажа, придружуван од сопругата, 30. години помладата француската манекенка Тина Кунаки, која и понатаму, од ден на ден, го маѓепсува со својата убавина. Нив ги придружувала нивната едногодишна …

Повеќе »