Tag Archives: мажи

Зошто жените не сакаат добри момци? ОВАА теорија тера на размислување

Многу жени ќе го опишат идеалниот партнер како убав и романтичен маж со целосно разбирање, но вистината е малку поинаква – тие не ги преферираат добрите момци… Колку и да се трудат да го убедат спротивниот пол дека сакаат некој кој ќе им донесе појадок во кревет и ќе ги …

Повеќе »

Честопати велиме дека ПРВИОТ ВПЕЧАТОК за некоја личност е многу важен, а знаете ли што мажите прво забележуваат кај жените?

Еве што прво забележуваат! Начин на шминкање Иако повеќето тврдат дека не сакаат нашминкани жени, едно истражување покажало дека дотераните дами ќе им го привлечат вниманието повеќе од другите. Но, ова не важи за секој тип на шминка. Оние кои претпочитаат „потемна“ шминка имаат помала веројатност да го привлечат вниманието …

Повеќе »

Патоказ за мажи, знак за жени – ова го прави добар љубовник

Повеќето жени сонуваат за совршен љубовник, но малкумина можат да проценат каков е мажот во кревет на почетокот. Меѓутоа, ако научите добро да оценувате, ситуацијата би можела да ви стане јасна за само неколку часа поминати во негово друштво. Говорот на телото отсекогаш бил многу разоткриен, како и одредени однесувања. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Новиот Top Gun ги руши предрасудите: Илјадници мажи признале дека плачат додека го гледаат филмот

Изгледа дека долгоочекуваното продолжение на Top Gun не само што соборува рекорди на бокс офисот, туку и по бројот на мажи кои плачеле поради него, па многу мажи ширум светот откриле како Том Круз ги натерал на солзи. Top Gun: Maverick заработи рекордни 134. милиони долари во првиот викенд од …

Повеќе »

ГРЕШКИ ЗОШТО жените ги оставаат мажите, а тоа НЕ е измама

Ако мислите дека неверството е една од најчестите причини зошто жените ги раскинуваат емотивните врски, се лажете Многу мажи се изненадени кога партнерката ќе ги остави, а не се ни свесни што прават погрешно. Што најмногу го води понежниот пол до ваква одлука? Не сакаат ласкање Иако на дамите им …

Повеќе »

Што им е на мажите најпривлечно кај жените, а не е изгледот

Интересно истражување покажало дека еден фактор може да „прави чуда“ доколку сакате да заведете момче. И покрај сите квалитети кои влијаат на тоа дека некој ни се допаѓа, примитивните инстинкти не можат да се игнорираат и денес, велат научниците. Имено, една студија во која учествувале 400 луѓе покажала дека на …

Повеќе »

Најчестите изговори кои мажите ги користат кога не се подготвени за брак

Мажите на возраст од 20-30 години се претежно незрели и имаат голем страв од обврските Бракот е многу важна работа во животот на многу жени, но што е со мажите? Дали тие го чувствуваат истото за бракот? Дали и тие сонуваат личноста што ја сакаат најмногу на светот да ја …

Повеќе »

Мажите откриле за што размислуваат пред првиот секс со новата партнерка

Веќе некое време се забавувате со него и тоа е моментот на вистината… вашата прва ноќ, вашиот прв секс. Доколку ве интересира што мислат мажите за тој ден и дали постои загриженост за „технички“ детали кога е во прашање првиот секс со новата партнерка, тогаш прочитајте ги нивните исповеди. „Тоа …

Повеќе »

ХОРОСКОПОТ ОТКРИВА: Какви мажи привлекувате во зависност од тоа кој знак сте!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Доколку сè уште не сте сигурни кој тип на маж не може да одолее на специфичните карактеристики на вашиот хороскопски знак, еве можност да дознаете и да се забавувате. …

Повеќе »