Tag Archives: мажи

Пет митови за ракот на белите дробови во кои треба да престанеме да веруваме

Ракот на белите дробови е еден од водечките здравствени проблеми. Ноември е месец за подигање на свеста за ракот на белите дробови, болест за која многумина од нас мислат дека ги знаеме клучните причини и симптоми. Сепак, вистината е дека сè уште има многу заблуди во кои веруваме, вклучувајќи го …

Повеќе »

Последното истражување потврдило: ЖЕНИТЕ СО ОВИЕ КАРАКТЕРИСТИКИ ИМ СЕ НАЈПРИВЛЕЧНИ НА МАЖИТЕ – Немаат никаква врска со изгледот

Жените со овие квалитети ќе го освојат срцето на секој маж Иако заљубувањето не е нешто што науката може да го дефинира, експертите ширум светот се уште се обидуваат да откријат какви мажи и жени се најпривлечни и што ги прави толку неодоливи… Според најновите истражувања, експертите дошле до заклучок …

Повеќе »

Нив МАЖИТЕ никогаш не ги забораваат: Припадничките на овие ТРИ хороскопски знаци се ФАТАЛНИ заводнички

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Според астролозите, овие жени можат да шармираат секого Ова се жените кои можат да го шармираат мажот засекогаш, па не можат да ги заборават и години откако им завршила …

Повеќе »

Жените за најлошите додворувања од мажи: „Еден тип на погреб ми кажа дека сум убава“

ЖЕНИТЕ понекогаш само сакаат да вршат многу обични, секојдневни задачи како полнење бензин или одење до продавница, без наеднаш да се појави некој маж кој ја користи приликата да ги „нападне“. Buzz Feed ги замоли своите читателки да ги споделат најлошите ситуации кога мажите им пристапувале со различни додворувања. Во …

Повеќе »

ОВА се најчестите грешки што ги прават мажите во кревет: Постојано ги повторуваат, а тоа ги полудува жените!

Многу жени би сакале да им кажат на своите партнери што прават погрешно во креветот, но не го прават тоа затоа што не сакаат да ги повредат, а понекогаш само се срамат. Секој е различен, па на секого му одговараат различни работи во сексот. Затоа е нормално да постои комуникација …

Повеќе »

Какви мажи сакаат жените – оваа особина е пресудна

Жените сакаат некој кој е забавен и великодушен, додека мажите сакаат некој кој изгледа како сексуално достапна личност која се смее на нивните шеги, открија норвешките истражувачи. Научниците тврдат дека ја откриле тајната на успешното флертување. Додека некои луѓе успеваат да флертуваат, други немаат баш завидни резултати. Истражувањето на тим …

Повеќе »

ПЕТ начини на кои мажите ги „ТЕСТИРААТ“ жените на првиот состанок – важна им е вашата реакција!

Немојте да се изненадите ако на првиот состанок бидете ставени на овие „тестови“. Кога избираме партнер, тоа го правиме врз основа на нашите критериуми, а на првиот состанок обично проценуваме дали личноста со која излеговме одговара на нашите критериуми. Поради ова, на првиот состанок може да бидете ставени на мали …

Повеќе »

Мажите родени во ОВИЕ ТРИ знаци се НАЈГОЛЕМИ СЛАБАЦИ: Бегаат од одговорност, се ќе стават на рамениците на жените

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Повеќето жени од посилниот пол очекуваат дека се силни и дека во нивната прегратка се чувствуваат заштитени и сигурни. Сепак, некои хороскопски знаци се едноставно кукавици. Риби Мажите родени …

Повеќе »

Што жените прво забележуваат кај мажите, а што мажите кај жените? Одговорот ќе ве изненади!?

Постојат бројни теории на оваа тема. Антропологот од Универзитетот во Оксфорд, Ана Машин, при собирањето податоци за својата книга „Зошто сакаме“, дошла до интересен заклучок. Резултатите од ова истражување покажуваат дека жените на мажите прво гледаат на обемот на рамената и половината. Пожелно е рамениците да бидат широки, да формираат …

Повеќе »