Tag Archives: ставови

Што мажите прво забележуваат на голо женско тело и што навистина мислат за целулитот

Многу жени живеат во страв како нивниот партнер (особено новиот партнер) ќе реагира кога ќе видат целулит. Дали ќе ги сметаат за непривлечни, ќе размислат дека не се во форма или ќе имаат вишок килограми? Целулитот е груткасто ткиво, кожа со дупки како оние на кора од портокал, предизвикана од …

Повеќе »

Четири причини зошто мажот одбива да води љубов

Општо познато е мислењето дека мажите не сакаат да водат љубов со партнерката, бидејќи тоа веќе не им е привлечно. Иако понекогаш токму тоа е проблемот, во повеќето случаи тоа нема никаква врска со вистината. Соодветно на тоа, се’ повеќе жени се жалат на недостаток на желба за секс кај …

Повеќе »

7. работи кои никому не треба да ги објаснувате

Заради изгледот или местото каде што сте решиле да живеете, како и фактот дека не сте во врска, не треба да објасните некому. Се работи за вашиот живот – вашата работа. 1. За вашата љубовна врска Само вие можете да одлучите каква врска ќе ве направи среќна. Не дозволувајте никој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Црквата сака Кипар да ја повлече песната за Евросонг бидејќи не и се допаѓа насловот

Кипарската православна црква и владата на таа земја се вклучија во спор околу песната што ќе ја претставува таа земја на Евровизија во мај, а во срцето на спорот е несоодветниот израз „ѓавол“. Песната „Ел Диабло“, која е шпански збор за ѓавол, испеана од Елена Тсагриноу е под критика бидејќи …

Повеќе »

(ФОТО) Новата Мис на Германија не е избрана поради убавина!Победа на личноста и ставовите!

Нова Мис на Германија е Ања Каленбах, чиј избор го оправдува мотото на обновениот натпревар – „Зајакнување на автентичните жени“. Ања Каленбах е 33-годишна мајка на две деца и по пистата одела во црно одело. Финалето не можеше да се одржи пред публиката, но се емитуваше на Јутјуб, а гледачите …

Повеќе »

ГЛАВНИОТ ГЕРМАНСКИ СТРУЧЊАК КОНТРА НАВОДИТЕ НА СЗО:„Зад ова се крие нешто друго, тоа е сериозна закана на човештвото!“

Според извештаите, испратени од Светската здравствена организација преку социјалните мрежи минатата недела, нема докази дека луѓето кои го преживеале Ковид-19, развиле имунитет на болеста. Сепак, тие предупредуваат дека тоа во никој случај не треба да биде ставка што ќе влијае на одлуките на одделните држави за понатамошно олабавување на нивните …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГЛОБАЛНА ПАНДЕМИЈА – ЈЕЛЕНА ЃОКОВИЌ СПОДЕЛИЛА ТЕОРИЈА ЗА КОРОНА ВИРУСОТ:Сопругата на најдобриот тенисер во светот предизвикала различни реакции – за содржината на видеото многу се говори и во Македонија!

Сопругата на најдобрата светска тенисер, Јелена Ѓоковиќ на соцвијалните мрежи споделила теорија за вирусот корона. „Што мислите за вирусот корона?“, Г-ѓа Ѓоковиќ ги прашала следбениците на социјалните мрежи, а потоа додадла: “Толку многу видеа кружат со денови, различни теории за причините за короната, методите на лекување, превенцијата … еве едно …

Повеќе »

(ФОТО) Постојано е на мета на критиката а сега ја вознемирила јавноста: Меган Маркл открила што сака да постигне!

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, открила дека воопшто не и е цел да ја придобие љубовта на јавноста. Познато е дека Меган Маркл е голема бунтовничка во кралското семејство, но сега и самата признала што мисли за силните кралски протоколи, правила и традиции на семејството во кое влегла. Неодамна проговорила …

Повеќе »

(ФОТО) КАКО ВО УЧЕБНИЦИТЕ ЗА ВТОРО ОДДЕЛЕНИЕ Е ПРЕТСТАВЕНО ЕДНО СЕМЕЈСТВО: Стереотипи или став за феминизација е прашањето!

Секој почеток на училишната година носи нови коментари на содржините во учебниците, особено оние во првите одделенија. Една, претпоставуваме мајка, на Фејсбук сподели дел од содржините од учебникот за второ одделение по македонски јазик во кој се опишува типичното македонско семејство… Оставаме сами да донесете свој став по ова што …

Повеќе »