Tag Archives: едноставно

(ВИДЕО) Лазања од тиган: Готова за 30. минути!

Нашиот предлог за утрешниот брз ручек е лазања од тиган… Состојки за 4 лица: 250 грама свежи тестенини за лазања; 600 мл сос од домати; 300 грама моцарела или друго сирење; 25 грама рендано сирење (пармезан); 1 чешне лук, малку маслиново масло, малку сол, босилек, бибер. Подготовка: Истурете малку маслиново …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Листесто солено печиво: Меко како душа!

Идеално, како за појадок или ужина, така и за преубаво послужување… Ова фино солено листесто печиво ќе ги измами сите пофалби за домаќинката. Има прекрасна структура која совршено се листа. Меко како душа, а однадвор крцкаво, со златно – жолта коричка наросена со семки… Потребно е: 500 – 600 г …

Повеќе »

(ФОТО) Глумицата изгледа како грчка богинка: Спвршена летна комбинација во режија на Ангелина Џоли!

Таа на сите им одржа лекција за мода и објасни како изгледа идеалниот летен стајлинг… Ретко можеме да ја видиме Ангелина во посветли тонови на гардеробата. Таа е верна на црните комбинации, и мора да признаеме дека посветлите бои, особено белите, изгледаат одлично на неа. Овој пат, се повлече од …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРАКТИЧНО – Најжествени летни фризури: Изгледаат феноменално, а се прават за помалку до 10. минути!

Сите ги сакаме летото и сонцето, но косата трпи големи последици. Во наредните месеци, добро би било да се користат помалку зацврстувачи на косата или какви било апарати што дополнително и непотребно ја оштетуваат. Тоа е причината зошто најдобрата опција е интересна фризура. Најдовме 10. феноменални фризури кои се прават …

Повеќе »

(Рецепт) ОМИЛЕН ЛЕТЕН ТРИК – ЖОЛТИТЕ ФЛЕКИ ОД ПОТ ИСЧЕЗНУВААТ БЕЗ МАКА: Жена открила луда комбинација која ја спасува белата облека!

Конечно можете да се опуштите во омилените летни парчиња без да размислите што ќе затекнете кога ќе ги соблечете… Многу се потиме во текот на летото, а тоа може да биде вистинска катастрофа за облеката. Белите маици, фустани и кошули се особено критични кога комбинацијата на пот и дезодоранс предизвикува …

Повеќе »

(Рецепт) Едноставен трик ги чисти тврдокорните дамки во тоалетот, тајната е во производот од кујната!

Чистењето на тоалетот е ретко кому омилена активност, особено кога се акумулираат тврдоглави дамки што треба да се чистат. Сепак, една мајка од Австралија, во групата „Мајки“ на Фејсбук, споделила трик за чистење и ја открила тајната состојка за отстранување на дамките, пишува Daily Mail. “Мразам да го чистам тоалетот. …

Повеќе »

(ФОТО) Печени пиперки полнети со сирење: Вистински оброк за претстојните летни денови!

Оваа божествена летна комбинација на вкусови ќе ве освои „на прв залак“… Состојки: 6 – 7 печени пиперки 500 г урда, без вода 2 – 3 лажички пармезан зачински треки по желба – босилок, копар, рузмарин 2 чене алук сол, по вкус 2 – 3 лажички маслиново масло Подготовка: убаво …

Повеќе »

Овој напиток е хит во светот: Се пие 15. дена и симнува 80. отсто маснотии од струкот и колковите!

Ви го откриваме рецептот за револуционерниот напиток кој благодарение на основната сосотјка – сода бикарбона – веќе за четири недели го забрзува метаболизмот и го поттикнува топењето на маснотиите од критичните подрачја. Ако сакате бргу да се ослободите од одвишните килограми испробајте го напитокот кој е многу едноставно да се …

Повеќе »

Со овој трик за време на варењето ниту едно јајце нема да пукне!

Ви откриваме едноставен трик со помош на кој вашите јајца одлично ќе се сварат, а ќе одбегнете да пукнат. Се’ што ви е потребно е сода бикарбона и пешкир. Упатство: пешкирот ставете го во голем сад кој сте го одредиле за варење, нежно наредете ги јајцата кои ќе заземат место …

Повеќе »