Tag Archives: едноставно

(ВИДЕО) Малку поинаку: 16. идеи како да го „збогатите“ лебот!

Изолацијата и седењето дома на многу домаќинки им донесе и нови проблеми – што да се подготви за јадење… Проблем кој од ден на ден станува се поголем бидејќи кога семејството е на куп секогаш се бара нешто повеќе… Ви донесуваме 16. идеи за поинаква употреба на лебот…Овие идеи се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО+Рецепт) НЕ ПОСТОИ ПОЛЕСЕН НАЧИН – Академик др. Болотов, украински Ајнштајн: Вака длабински се чистат здравите клетки, а туморските и оштетените се исфрлуваат – а лекот е во кујната!

Еден од најдобрите начини да избегнете сериозни болести… Клетките на човечкото тело стареат, се распаѓаат и умираат со возраста. Ова се должи на штетата предизвикана од слободни радикали и токсини како што се тешки метали, нитрати, радионуклиди, на кои телото е изложено за време на животот. Но, овој процес на …

Повеќе »

(Рецепт) Сите флеки од детска јакна ги исчистила во два потези: Сите мајки „полуделе“ по овој трик!

Оваа жена за да ја исчисти јакната употребила средства за чистење од кујната и била изненадена од ефектот… Честопати децата доаѓаат дома валкани откако играле надвор, па затоа е многу важно секој родител секогаш да има ефикасно средство за чистење за да ги отстрани тврдоглавите флеки од облеката. Една мајка …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВОЈ ТРИК ГО ЧЕКАВТЕ ЦЕЛ ЖИВОТ! Со години фрламе пари поради расипан патент а се’ што ни треба е ВИЛУШКА!

Нема кому, барем еднаш, не му се расипал патентот на јакна, панталони, џемпер…Обично кога тоа ќе се случи се поздравуваме со предметот бидејќи некогаш замената не е така едноставна, а ниту ефтина. Меѓутоа, овој трик може да ви го олесни животот и да ви заштеди пари. Се’ што ви треба …

Повеќе »

(Рецепт) Леб со сланина: Едноставен рецепт за вистинско уживање!

Без оглед дали ќе го подготвите за ручек или вечера, лебот со сланина е одличен избор. Може да биде и прилог а може да се послужи и како главно јадење. Ќе уживате во комбинацијата на вкусови… Состојки: 200 г сланина 170 г чедар или гауда 5 кришки стоен леб 2 …

Повеќе »

(ВИДЕО) Цел живот кромидот го сечеме погрешно и затоа плачеме: Светски готвач открива феноменален трик да го сечеме без солзи!

Никој не знае подобар начин како се сече кромид и тоа брзо и без солзи од главен готвач на ресторан. Ова е решение кое никако не сме можеле ниту да го предвидиме ниту да го очекуваме,а потполно не остави без текст. Готвачот Џек Скалфани на своите следбеници им покажал како …

Повеќе »

(ВИДЕО) И’ ЧОВЕК ДА МУ ЗАВИДУВА: Куче „ставило“ очила за сонце, ги кренал сите четири во вис, рчи и ужива во леѓен како да е на море!

Некој е навистина роден да ужива! Бадијала слободно време и можности, кога луѓето честопати не се креативни ниту од акција. А сепак, од друга страна, некој знае како да направи атмосферата со минимум ресурси. Е, такво е ова куче, поточно неговиот сопственик, преку него порачува како да се ужива на …

Повеќе »

(ФОТО) Војвотката изгледа прекрасно: И нема рамна кога станува збор за модата!

И’ додека страстите и понатаму не се смируваат во врска со аферата Мегзит, остатокот од кралското семејство се враќа на нивните дневни обврски. Братот на принцот Хари и неговата снаа, принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон, го посетија Бредфорд, а Кејт, како и секогаш, внимавала што ќе облече. Таа одбрала …

Повеќе »

(Рецепт) Најубави чоколадни браунси: Размазете се со овој волшебен крем десерт!

Израдувајте се себе и домашните со едноставно а вкусно слатко… Состојки: 170 г путер 300 г чоколадо (со најмалку 50% какао) 3 големи јајца 200 г шеќер 80 г брашно 1/4 лажичка сол Подготовка:правоаголна тава (25 х 25 см) обложете со хартија за печење, а рерната загрејте ја на 180 …

Повеќе »