Tag Archives: деми мур

(ФОТО) Среќна вест во семејството на Брус Вилис: Се породила неговата најстара ќерка

Деми Мур и Брус Вилис станаа баба и дедо. Најстарата ќерка на поранешната двојка, Румер Вилис, го дочека своето прво дете со Дерек Ричард Томас на 18 април. Во објавата на Инстаграм споделена во средата наутро, Вилис објавила дека ја родила својата ќерка Луета Исли Томас Вилис дома на 18 …

Повеќе »

(ФОТО) Неверојатно е како изгледа оваа жена на 60 години: На нејзината убавина би и позавиделе многу помлади девојки

Деми Мур неодамна беше фотографирана во една сосема обична прошетка во Калифорнија, а вниманието на јавноста го привлекол нејзиниот изглед. 60-годишната актерка изгледа како времето да застанало за неа, а како што можете да видите од приложената фотографија, Деми Мур изгледа феноменално надвор од црвениот тепих и филмското платно. Во …

Повеќе »

(ФОТО) Кога се појавила не изостанале коментари: Се уште е една од најпосакуваните жени на светот

Деми Мур (60) и нејзината ќерка Румер Вилис присуствувале на спектакуларната ревија на брендот Версаче во Лос Анџелес. Мајката и ќерката не можеле да ја тргнат насмевката од лицата, а добиле и пофалби за облеката. И двете се одлучиле за црни, елегантни изданија. Младата актерка го истакнала трудничкиот стомак со …

Повеќе »

(ФОТО) Холивудски гласини: Деми Мур се преселила кај Брус Вилис?

Откако беше потврдено дека познатиот актер Брус Вилис боледува од форма на деменција наречена фронтотемпорална деменција, сега се шпекулира дека неговата поранешна сопруга Деми Мур се преселила кај него за да се грижи за нејзиниот поранешен сопруг. Секако, сите веднаш помислија како се чувствува сопругата на Брус, Ема Хеминг Вилис …

Повеќе »

(ФОТО) Деми Мур летува во Грција: Поради нејзиното бикини, „се вжештиле“ мрежите

Многумина не веруваат дека актерката има речиси 60. години. Деми Мур ја покажала својата неверојатна фигура додека уживала во денот исполнет со сонце на јахта со пријателите во Грција. 59-годишната актерка одлично се забавувала, за што сведочат и сликите, додека крстарела по морето во минијатурно розово бикини. Таа споделила и …

Повеќе »

(ФОТО) ДЕМИ МУР УЖИВА ВО ЉУБОВТА СО НОВИОТ ДЕЧКО: Тој е 13. години помлад од неа и на многумина им е познат !

Холивудската актерка Деми Мур последните неколку месеци се гледа со еден од најпознатите готвачи во светот, Швајцарецот Даниел Хјум. Деми (59) ја потврди веста за новата љубов со 46-годишниот Даниел на Инстаграм, каде ги објави нивните заеднички фотографии направени на овогодинешниот Отворено првенство на Франција и на улиците во Париз. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Полицијата се огласила после скандалот на Оскарите, Крис Рок одбил да поднесе пријава: Еве зошто Вил Смит го удрил пред цел аудиториум!

По овогодинешниот инцидент на Оскарите, кога актерот Вил Смит го удри Крис Рок на сцената, полицискиот оддел во Лос Анџелес потврдил за Variety дека комичарот одбил да поднесе полициска пријава. „Истражителите на ЛАПД знаат за инцидентот меѓу две лица за време на програмата за Оскар. Едно лице удрило шамар на …

Повеќе »

(ФОТО) Брус Вилис го прославил 67. роденден: Поранешната сопруга Деми Мур му порачала зборови кои многу значат!

Деми Мур и Брус Вилис дадоа одличен пример за убава врска и по бракот. Познатиот холивудски актер викендов го прослави својот 67. роденден, а на прославата учествувала и неговата поранешна сопруга, исто така позната актерка, Деми Мур. – Среќен роденден Бурсе. Благодарна сум на нашето семејство – напишала Деми со …

Повеќе »

(ФОТО) НАСЛЕДНА УБАВИНА: Деми Мур со ќерките во едноделни „овошни“ костуми!

Деми Мур докажа дека е убава и во шестата деценија, како пред четвртина век. Лесно можете да ја измешате Деми Мур на сликата со трите девојчиња кои се нејзините ќерки. Не само што многу личат, туку и сите четири се фантастично згодни. Румер Вилис објавила слики од сестрите и Деми …

Повеќе »