(ФОТО) Брус Вилис го прославил 67. роденден: Поранешната сопруга Деми Мур му порачала зборови кои многу значат!

Деми Мур и Брус Вилис дадоа одличен пример за убава врска и по бракот.
Познатиот холивудски актер викендов го прослави својот 67. роденден, а на прославата учествувала и неговата поранешна сопруга, исто така позната актерка, Деми Мур.
– Среќен роденден Бурсе. Благодарна сум на нашето семејство – напишала Деми со фотографија на која и двајцата со широки насмевки позираат во кујната.
Деми Мур и Брус Вилис беа во брак од 1987. до 2000. година и имаат три ќерки Румер (33), Скаут (30) и Талула (28).

View this post on Instagram

A post shared by Demi Moore (@demimoore)


Двојката остана во блиска врска и долги години од разводот. Брус повторно се оженил во 2009. година и има две ќерки Евелин (7) и Мејбел (9).
Најстарата ќерка Румер, која тргна по стапките на мајка си и татко и и стана актерка, често ги фали своите родители во интервјуата затоа што никогаш не требало да избира меѓу еден од нив:
– Толку сум благодарна што сите навистина се трудевме да имаме длабока, смислена и искрена комуникација. Имам многу пријатели кои пораснале со родители кои се развеле во младоста и ги гледав како треба да изберат. Приоритет на моите родители беше да останат семејство“, изјавила Румер за People.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Промоција на краткиот анимиран филм „Лисичката плетачка“

Во среда на 6 декември 2023 година, во Музеј на град Скопје во 18:30 часот, …