Tag Archives: честитка

(ФОТО) Баба славела 101. роденден: Холивудскиот глумец и испратил шишиња текила!

Двејн „Д Рок“ Џонсон и го разубави денот на обожавателка, кога за роденденот и испратил две шишиња текила. Актерот (48) го лансираше својот бренд текила на почетокот на оваа година, па Двејн веројатно сметал дека е добра идеја да се донираат шишиња од овој пијалок на еден од неговите најголеми …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЕМОТИВНА ЧЕСТИТКА: Бергузар Корел за 11. годишнина на бракот открила што му посакува на Халит!

Брачниот пар Халит Ергенц и Бергузар Корел ги освоија срцата на публиката во Македонија со серијалот „1001 ноќ“, а после тоа имавме можност да ги гледаме „Ранета љубов“. Нивната љубов се случи на снимањето на серијалот „1001 ноќ“ и од тогаш тие беа особено интересни за медиумите. Парот во моментов …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Романтичниот Карачиќ на Душица и го честитал роденденот на македонски: „Те сакам!“

Карачиќ се потрудил, па на плишано мече на својата свршеница, Душица Андоновска, и напишал роденденската честитка на македонски јазик. Фотографијата што ја отпечатил на плишаното мече е направена во Мостар … Македонката Душица Андоновска, свршеница на Игор Карашиќ (31), неодамна го прослави роденденот, а романтичниот ракометар ја изненадил со подарок. …

Повеќе »

Венко Филипче со честитка: На Меѓународниот ден на слободата на медиумите, ви упатувам искрени честитки и огромна благодарност за вашиот влог во справување со борбата со ковид-19

„Денеска, на Меѓународниот ден на слободата на медиумите, ви упатувам искрени честитки и огромна благодарност за вашиот влог во справување со борбата со ковид-19. Од првиот ден кога, како земја, се соочивме со вирусот кој го промени животот на милиони луѓе ширум светот, бевме уверени дека само точна, навремена и …

Повеќе »

(ФОТО) СИНОТ НА БУРАК НАПОЛНИЛ ЕДНА ГОДИНА! Еве што славните родители му приредил на малечкиот Каран!

Бурак Озџивит и Фахрие Евџан во домашна изолација го прославиле првиот роденден на нивниот син Каран. На социјалната мрежа Инстаграм гордата мајка објавила фотографија со наследникот и напишала емотивна порака со која, малкумина од обожавателите на славната двојка оставила имуни. “Мојот Каран. Твојата насмевка е најубавиот звук што сум го …

Повеќе »

(ФОТО) Влатко Стефановски, со торта, ги доби најслатките честитки за 63. роденден!

Тато си е тато…Бил музичка ѕвезда позната во светот или службеник во некоја фирма… особено кога најмилите, децата, ви го честитаат роденденот… Македонскиот гитарски виртуоз Влатко Стефановски наполни 63. години. Најубавата честитка Влатко ја доби од своите деца,ќерката Ана и синот Јан. Тие на Инстаграм објавија фотографија со роденденска торта …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Некст тајм“ со музичка честитка за Божик: „Без разлика на верата, да сте здрави, живи, спокојни и среќни!“

Браќата Мартин и Стефан Филиповски споделија дел од семејната празнична атмосфера и со „Нешто ќе те питам бабо“ ги честитаа Бадник и Божик. Среќни празници, без разлика на верата, да сте здрави, живи, спокојни и среќни сите!, порачаа „Некст тајм“. Среќни празници,без разлика на верата да сте здрави живи спокојни …

Повеќе »

(ФОТО) Принцот Хари ја честитал новата 2020. година со синот во прегратка

Принцот Хари со сопругата, Меган Маркл, и синот Арчи е во Канада и очигледно дека оттаму „собрале“ нови начини за комуникација со јавноста. Додека за Божик сето семејство упати честитка до јавноста а посебно до нивните фанови, за Нова година нешто промениле. На нивната официјална страна на Твитер има честитка …

Повеќе »

(ФОТО) Воодушевиле со честитката: Арчи ги разнежнил обожавателите!

Војводата и војвотката од Сасекс овој Божик одлучиле да го минат далеку од Лондон, во Канада, а на службениот профил на Твитер осамнала божиќна честитка на кралскиот пар која ги воодушевила нивните следбеници… Принцот Хари (35) и војвотката од Сасекс, Меган Маркл (38) ги воодушевиле социјалните мрежи кога во понеделникот …

Повеќе »