Tag Archives: развод

(ФОТО) Џенифер Лопез со еден потег ставила крај на шпекулациите за развод

Покажала колку го сака Бен… Иако во последно време се’ почесто се зборува дека имаат проблеми во бракот, Џенифер Лопез со нова фотографија на Инстаграм даде добар знак дека меѓу неа и Бен се е во совршен ред. Актерката и пејачка (54) објави црно-бела фотографија од Бен Афлек од младоста …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕГОВИОТ БРАТ НЕ МОЖЕЛ ДА ИЗДРЖИ – НЕГОВИОТ ТАТКО БИЛ НАЦИСТИЧКИ ВОДАЧ И ГИ МАЛТРЕТИРАЛ НЕГО И БРАТОТ! Морничаво детство на познатиот Терминатор: Беше тиранин!

Актерот Арнолд Шварценегер отсекогаш имал повеќе од интересен живот, па не е ни чудо што се е снимено во новиот документарен филм на Нетфликс наречен Арнолд.Актерот признал дека во детството претрпел малтретирање од страна на неговиот татко, кој бил одликуван нацистички војник, ранет во битката кај Лениград и дека страшните …

Повеќе »

(ФОТО) Поранешната сопруга на Арнолд Шварценегер изгледа непрепознатливо – но и среќно

Марија Шрајвер потекнува од семејството Кенеди и беше во брак со актерот Арнолд Шварценегер. По разводот со познатиот актер, оваа новинарка го поминува времето со семејството, како што покажуваат новите фотографии. Познатиот актер и новинар беа во брак од 1986 до 2021 година, но се дозна дека Арнолд имал вонбрачен …

Повеќе »

(ФОТО) ПОЛУДЕЛ ПО ТИНЕЈЏЕРКА, ЈА СЛЕДЕЛ КАКО КУЧЕ И ПОТОА ЗАМИНАЛ: Дали ова е причината за разводот на Тина и Винсент?

Откако почнаа шпекулациите дека Винсент Касел и Тина Кунаки се разведуваат, од сите страни пристигнуваат приказни за можната причина за распадот на бракот.Кога Винсент Касел ги избриша сите фотографии од својот Инстаграм со сопругата Тина Кунаки, многумина тоа го протолкуваа како сигнал за развод. Со оглед на тоа што двојката …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тамара Тодевска искрено за разводот: „Живеев во агонија, конечно излегов од кафезот“

По седум години брак со македонскиот кошаркар Александар Димтровски, пејачката Тамара Тодевска решила да стави точка на нивната љубовна приказна. Како што вели и самата, одлуката не ја донела преку ноќ, а денес е среќна што конечно може повторно да здивне, открила за „Гранд магазин“. Нејзината најнова песна „Нијагара“ е …

Повеќе »

(ФОТО) Сопругата на Кевин Костнер, Кристин, по 18 години брак поднела барање за развод

Сопругата на Кевин Костнер, Кристин, поднела барање за развод од ѕвездата на „Yellowstone“ по повеќе од 18 години брак. „Со голема тага се појавија околности надвор од негова контрола, кои резултираа со тоа што госпоѓа Костнер морала да пристапи кон раскинување на бракот“, изјавил претставникот за печат на Кевин Костнер …

Повеќе »

(ФОТО) ВИНСЕНТ КАСЕЛ СЕ РАЗВЕДУВА! После 5 години брак, ЉУБОВТА со убавата Тина ПУКНАЛА, сите заеднички фотографии ИСЧЕЗНАЛЕ БЕЗ ТРАГА

Францускиот актер Винсент Касел ненадејно ги избришал сите фотографии од својата млада сопруга Тина Кунаки од Инстаграм поради многу гласни шпекулации дека парот ставил крај на нивниот брак по пет години заедно. Прославениот 56-годишник и 30 години помладата убава манекенка се венчаа во 2018 година, две години откако почнаа да …

Повеќе »

(ФОТО) Откриено зошто Рис Витерспун се разведува од сопругот, причината е навистина тажна

АКТЕРКАТА Рис Витерспун и ловецот на таленти, Џим Тот, се разведуваат по 11 години брак. Веста за разводот што ја објавија два дена пред 12-годишнината од бракот изненади многу обожаватели. Тие не сакале да ги откријат деталите за разводот, но близок пријател на поранешната двојка ја открил причината за Page …

Повеќе »

(ФОТО) КРАЈ НА ЉУБОВТА – Рис Витерспун открива дека се разведува по 11 години брак: „Овие работи никогаш не се лесни“

Рис Витерспун и нејзиниот сопруг Џим Тот се разведуваат. Двојката ја објави веста на Инстаграм во петокот, само неколку дена пред 12-годишнината од бракот. „Имаме некои лични вести да споделиме… Со големо внимание и обзири ја донесовме тешката одлука да се разведеме“, велат тие во изјавата, „Уживавме во толку прекрасни …

Повеќе »