Tag Archives: брус вилис

(ФОТО) ЕМОЦИОНАЛНО – ЛУЃЕТО ПЛАЧАТ ПОРАДИ ПРВАТА ФОТОГРАФИЈА НА БРУС ВИЛИС СО ВНУКАТА: Легендарниот актер се бори со ДЕМЕНЦИЈА, а зборовите на неговата ќерка разоруваат!

Ќерката на легендарниот холивудски актер Брус Вилис, Румер Вилис на социјалните мрежи покажа како го поминала Денот на татковците во негово друштво, а ја објавила и првата фотографија на која позира со неодамна родената внука. 34-годишната Румер споделила неколку слатки фотографии на Инстаграм од 68-годишниот Брус како ја држи внуката …

Повеќе »

(ВИДЕО) Брус Вилис со семејството уживал во Дизниленд, видеото ги воодушевило фановите

Ѕвездата на ХОЛИВУД, Брус Вилис, уживал во Дизниленд со своето семејство. Неговата сопруга Ема Хеминг Вилис објави видео од забавниот парк, на кое се гледа како Брус се забавува со децата на возењето Splash Mountain. Тој седел со својата 11-годишна ќерка Мејбел и се смеел. „Ова семејство дефинитивно ќе се …

Повеќе »

Сопругата на Вилис е свесна за тежината на ситуацијата: „Во светот на деменцијата, вашите опции се ограничени…“

Ема Хеминг Вилис продолжува да учи за проблемот со деменцијата откако минатата година оваа болест му беше дијагностицирана на нејзиниот сопруг, познатиот актер Брус Вилис. Ема е свесна за тежината на ситуацијата и фактот дека Брус никогаш повеќе нема да биде неговото старо јас. Но, во претходниот период таа беше …

Повеќе »

(ФОТО) Среќна вест во семејството на Брус Вилис: Се породила неговата најстара ќерка

Деми Мур и Брус Вилис станаа баба и дедо. Најстарата ќерка на поранешната двојка, Румер Вилис, го дочека своето прво дете со Дерек Ричард Томас на 18 април. Во објавата на Инстаграм споделена во средата наутро, Вилис објавила дека ја родила својата ќерка Луета Исли Томас Вилис дома на 18 …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сопругата на Брус Вилис објавила емотивно видео: Се потсетила на обновувањето на нивните завети

Сопругата на Брус Вилис, Ема Хеминг Вилс, неодамна на својот Инстаграм објави старо видео од обновувањето на заветите по повод нивната 14-годишнина од бракот. Видеото е создадено во 2019 година, а го снимила поранешната сопруга на Брус, Деми Мур, со која и денес се во добри односи. На крајот од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Брус Вилис снимен како го прославува својот роденден. Луѓето биле загрижени за два детали…

Поранешната сопруга на Брус Вилис, актерката Деми Мур, во понеделникот на Твитер објави видео од прославата на роденденот на Брус, но тоа загрижило некои од обожавателите на актерот. Имено, фановите на видеото забележале дека Брус делува некако нестабилно на нозете, односно благо се сопнува и дека се гледаат трагите од …

Повеќе »

(ФОТО) Брус Вилис наполни 68 години: Големиот ден го дочека во сериозна здравствена состојба

На славниот актер Брус Вилис му било дијагностицирано пореметување на меморијата, афазија, поради што се пензионирал и потполно се повлекол, а според зборовите на неговите пријатели, тој целосно го продал својот имот. View this post on Instagram A post shared by Bruce Willis (@brucewillisbw) Роден е во 1955 година во …

Повеќе »

(ФОТО) Холивудски гласини: Деми Мур се преселила кај Брус Вилис?

Откако беше потврдено дека познатиот актер Брус Вилис боледува од форма на деменција наречена фронтотемпорална деменција, сега се шпекулира дека неговата поранешна сопруга Деми Мур се преселила кај него за да се грижи за нејзиниот поранешен сопруг. Секако, сите веднаш помислија како се чувствува сопругата на Брус, Ема Хеминг Вилис …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ОГЛАСИ СЕМЕЈСТВОТО НА БРУС ВИЛИС: „Иако веста е болна, олеснување е конечно да се има јасна дијагноза“

Минатата година семејството на Брус Вилис за прв пат и даде на јавноста увид во неговата состојба, а сега ја објавија точната дијагноза Легендарниот холивудски актер Брус Вилис последните години се бори со здравствени проблеми. Целото негово семејство, вклучувајќи ја и сопругата Ема, ќерките Румер, Скаут, Талула, Евелин и Мејбел, …

Повеќе »