Tag Archives: дамијано давид

(ФОТО) Жените ширум светот воздивнуваат по нив: Ова се најсексапилните Италијанци

Тие се спој на медитерански темперамент и чиста елеганција, а поради физичкиот изглед важат за најсекси Италијанки. Еве за кого станува збор. Микел Мороне Вниманието на женската публика го привлече со улогата на Масимо Торичели во еротската драма „365 дена“. Покрај актерството, Мороне е сестран уметник кој се занимава со …

Повеќе »

(ФОТО) Победникот на Евровизија ги загрижил фановите со својот изглед: „Човеку, внимавај малку“

Фронтменот на „Манескин“, Дамијано Давид, ги загрижил своите обожаватели со својот изглед на најновите фотографии. Пејачот на „Манескин“, кој со својот бенд победи на Евровизија во 2021 година, многу ослабел, ја скрати долгата коса и ја обои во руса боја, а тоа не им се допаѓа на фановите. Многумина од …

Повеќе »

(ФОТО) „Болно будење“ за Дамијано Дејвид: „Полошо од болест, денес е тажен ден“

Откако десничарката Џорѓа Мелони победи на изборите во Италија, на таа победа реагираа многу познати италијански лица, а еден од оние кои предизвикаа најмногу реакции секако е фронтменот на групата „Манескин“, Дамијано Давид, кој го воодушеви светот на минатогодишниот натпревар за „Песна на Евровизија“ Пејачот, кој на Инстаграм го следат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Манескин“ настапиле кај Елен ДеГенерис, многумина коментирале за состојбата на Демијан Дејвид

МАНЕСКИН ја освојува Америка. Италијанскиот бенд кој се прослави со победата на Евровизија, последните неколку дена е во Америка каде ќе биде пред бенд на „Ролинг Стоунси“. Меѓу другото, тие настапија во шоуто на Елен и го отпеаа актуелниот хит ‘Бегин’. Дамијано Дејвид на сцената се појави во комбинезон со …

Повеќе »

(ФОТО) Евровизискиот победник продолжува да шокира: Сега се сликал ПОТПОЛНО ГОЛ!

Италијанецот Дамијано Давид, кој со својата група „Манескин“ победи на Евровизија, привлече огромно внимание кај жените со својот ексцентричен изглед, а сега на Инстаграм објави гола фотографија. 22-годишниот Италијанец плени со неверојатна харизма на која не можеа да одолеат сите жени во светот. По скандалот со наркотиците и победата на …

Повеќе »

(ФОТО) Се огласи Дамијано Давид: Еве што рече Италијанецот по тестот за дрога!

ПЕЈАЧОТ и член на групата „Манескин“ се огласи откако организацијата на „Евросонг“ објави дека не користел дрога во последната вечер на ова натпреварување. Да потсетиме, тој уште од самиот почеток негираше дека користел дрога во ова натпреварување. – Навистина сме шокирани што некои луѓе велат дека Дамијано користел дрога. Ние …

Повеќе »

(ВИДЕО) Поради скандалозната снимка на Италијанецот се огласиле организаторите на Евровизија: НЕ ШМРКАЛ КОКАИН! Еве што е пронајдено на масата!

ЕБУ, организаторот на Евровизија, се огласи откако социјалните мрежи, а потоа и медиумите, беа преплавени со видео во кое Дамијано Давид, фронтменот на групата „Манескин“ која победи, наводно шмрка кокаин од масата на Зелената соба. Италијанецот на прес-конференцијата рекол дека не се зборува за дрога или кокаин, туку дека го …

Повеќе »