(ВИДЕО+ФОТО) „Манескин“ настапиле кај Елен ДеГенерис, многумина коментирале за состојбата на Демијан Дејвид

МАНЕСКИН ја освојува Америка.
Италијанскиот бенд кој се прослави со победата на Евровизија, последните неколку дена е во Америка каде ќе биде пред бенд на „Ролинг Стоунси“. Меѓу другото, тие настапија во шоуто на Елен и го отпеаа актуелниот хит ‘Бегин’.
Дамијано Дејвид на сцената се појави во комбинезон со светки, а неговите обожаватели коментираа дека тој се однесувал невообичаено на сцената.


„Никогаш не сум го видел Демијан толку исцрпен, се надевам дека е добро“, „Изгледа дека му снема енергија“, „Изгледа целосно исцрпено“, „Да, рече дека му треба одмор“, се само некои од коментари под видеото.
Дамијано и остатокот од бендот објавуваат фотографии од Америка на Инстаграм и се чини дека добро се забавуваат.

Фото: Принтскрин/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МТЕЛ Ви претставува едно поинакво музичко доживување: Mузичката дива Јасмин Леви за прв пат во Скопје

Неповторливата музичка дива Јасмин Леви, кој ги освојува срцата на публиката со својата емотивна музика, …