(ВИДЕО) Новата божиќна реклама за Кока Кола ги разнежнила луѓето. Погледнете ја…

ПРОДАВНИЦИТЕ се веќе преполни со новогодишни украси, украсувањето градови веќе е во тек, а објавени се и нови божиќни филмови. Тоа значи само едно – најмагичниот период од годината, е се поблиску до нас.
Кога на сето ова ќе додадеме божиќна реклама за Кока-Кола, празничната треска може да започне. Пред неколку години, рекламите на Кока-Кола станаа синоним за празниците благодарение на одличната маркетинг стратегија. Секоја нивна реклама е проследена со голем интерес и емотивни предизвици, бидејќи топлите и емотивни приказни околу празничната трпеза се столбот на рекламите на овој бренд.


Годинава акцентот е ставен на отуѓеноста меѓу луѓето. Фокусот на рекламата е момче кое забележува колку е осамена неговата сосетка и го организира целото семејство и луѓето кои живеат во нивната зграда да и испратат знак на внимание за време на празниците на многу креативен и необичен начин. Поентата на оваа реклама е дека никој не треба да се чувствува осамено и отфрлено, особено за време на празниците.
„Овој Божиќ Coca-Cola ќе раскаже приказна која е чиста магија. Затоа што магијата се случува кога сме заедно“, стои во описот на огласот . Рекламата објавена оваа недела веќе ги расплака и разнежни луѓето.

Фото: Принтскрин/YouTube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

,,Гласна тишина” – самостојна изложба на младата визуелена уметница Мартина Спасовска

Вечерва со почеток од 20:00 часот во фоајето на Центарот за Култура Трајко Прокопиев во …