Tag Archives: луѓе

Мајка објавила видео од нејзиниот сопруг како и помага по породувањето, луѓето се трогнати

Откако го родила своето седмо дете, Самвија Хенри објавила видео на Инстаграм како нејзиниот сопруг и помага по породувањето. Во едно возбудливо видео кое брзо стана вирално на социјалните мрежи, можеме да го видиме нејзиниот сопруг Антван како и помага со разни работи откако таа штотуку се породила. View this …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Е**НА ГОДИНА“ – „Кои се ѕверовите, кои се луѓето?“ Остра критика на модерното општество во новиот спот на Марија Шерифовиќ

Српската пејачка Марија Шерифовиќ по петгодишна пауза објави нова песна наречена „Добар ви ден“, а песната и самиот спот носат остра критика на модерното општество и светот, кој „наликува на џунгла, без навестување за фер-плеј“. Марија Шерифовиќ ја најави својата нова песна со прилично криптични пораки во кои ја осудува …

Повеќе »

(ВИДЕО) НА ОСТРОВОТ СКИЈАТОС – Погледнете колку ниско поминал авионот над група луѓе додека слетувал на грчки аеродром

Аеродромските писти обично се одвоени и оградени заради безбедност, но онаа на грчкиот остров Скијатос е толку блиску до патот и плажата Ксанемос на брегот на Егејското Море што авионите при слетувањето летаат многу ниско, само неколку метри над луѓето. Тоа најдобро го докажува видеото објавено на сервисот Јутјуб, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жена возач „дивеела“ и се обидела да прегази полицаец, и се заканува доживотен затвор

Жената направила животна грешка. Минатата недела бил бурен собир на љубителите на автомобили што се одржал во Мериленд. Се’ завршило со доаѓањето на полицијата, дивеењето на еден Крајслер и обвинение за убиство. Како што покажува видеото објавено на Инстаграм, возачот во Chrysler 300C не обрнува внимание на публиката, но ниту …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ким Бесинџер открила зошто долго се криела: „Беше страшно, не излегував од дома!“

68-годишната Ким БЕСИНЏЕР во последните години ретко се појавуваше во јавноста, а сега отворено зборувала за нарушувањето со кое се бори. Актерката, која своевремено беше прогласена за најубава жена на светот, гостувала во подкастот на Jade Pinkett-Smith, Red Table Talk, и признала дека се бори против агорафобијата. Тоа е еден …

Повеќе »

(ВИДЕО) Новата божиќна реклама за Кока Кола ги разнежнила луѓето. Погледнете ја…

ПРОДАВНИЦИТЕ се веќе преполни со новогодишни украси, украсувањето градови веќе е во тек, а објавени се и нови божиќни филмови. Тоа значи само едно – најмагичниот период од годината, е се поблиску до нас. Кога на сето ова ќе додадеме божиќна реклама за Кока-Кола, празничната треска може да започне. Пред …

Повеќе »

(Социјален експеримент) Jутјyбер oд Македонија оди кaj луѓе и им вели дека избегал од затвoр: Ќе му помогнат или ќе повикаат полиција?

Меѓу мноштвото видеа кои на социјалните мрежи се појавуваатод Македонија овој ни го привлече вниманието – не е некоја „будалаштина“ или „глупава шега“ туку, како што вели и самиот наслов на видеото – социјален експеримент! Македонски јутјубер прашува – дали би помогнале на криминалец?, и пти тоа прави „социјален експеримент“ …

Повеќе »

(ФОТО) ДРЕВНИ МИСТИЧНИ ПРИКАЗИ – МИСТЕРИЈА ВО ТАНЗАНИЈА: Луѓето со џиновски глави насликани во пештерите и понатаму ЕНИГМА за научниците!

Во 2018 година, археолозите пронашле неверојатно откритие во резерватот Свага Свага (Swaga Swaga) во Танзанија – 52 насликани засолништа во карпите. Времето ги уништило повеќето слики, а од оние што биле зачувани, една била апсолутна енигма. Локалитетот Амак’хи 4 во дамина е детално насликан со фигуративна уметност. Прикажани се и …

Повеќе »

Вакцините против корона имаат несакани ефекти: Пациент се пожалил на неподнослива треска со денови

Едно од првите лица кои што биле тестирани со новата вакцина за корона вирус е романсиер и поранеше детскт ТВ презентер, Симион Корт ги пренел своите впечатоци за некои од несаканите ефекти. Гостувајќи во утринската програма „Добро утро Британијо“ во Велика Британија, тој објаснил зошто доброволно се согласил на тестирањето, …

Повеќе »