Tag Archives: луѓе

(ВИДЕО) КАКО ВО ФИЛМОТ НА ХИЧОК: Врани нападнале маж во Загреб

Во последните две недели имало неколку напади со врана врз луѓе во ЗАГРЕБ. Забележан е еден таков напад. Имено, еден постар господин со чадор во раката се борел со врана. Фото: Принтскрин/Facebook

Повеќе »

(ФОТО) ДРЕВНИ МИСТИЧНИ ПРИКАЗИ – МИСТЕРИЈА ВО ТАНЗАНИЈА: Луѓето со џиновски глави насликани во пештерите и понатаму ЕНИГМА за научниците!

Во 2018 година, археолозите пронашле неверојатно откритие во резерватот Свага Свага (Swaga Swaga) во Танзанија – 52 насликани засолништа во карпите. Времето ги уништило повеќето слики, а од оние што биле зачувани, една била апсолутна енигма. Локалитетот Амак’хи 4 во дамина е детално насликан со фигуративна уметност. Прикажани се и …

Повеќе »

Овие луѓе сите треба да ги имаме во животот: Ќе ни го покажат вистинскиот пат и ќе го извлечат најдоброто од нас!

Сите имаме вакви на луѓе во нашето опкружување. Тоа се луѓе во кои не мора да уживаме, но работата со нив е многу важна. Но, тоа е многу важно за учење и насочување кон животот и духовниот пат што треба да го следиме и со тоа да го изразиме најдобриот …

Повеќе »

(ФОТО) ЗА АТМОСФЕРА: Ресторанот го пополниле со луѓе од картон

Одењето во ресторан покрај добрата услуга подразбира ист вид атмосфера. Молчењето и празните маси не се атрактивен амбиент за посетителите на угостителските објекти, деновиве. Со оглед на социјалната дистанца во блиска иднина, многу ресторани ќе бидат потивки од очекуваното. Сепак, еден ресторан во Австралија има решение. Сопствениците сфатиле како безбедно …

Повеќе »

Повеќе од 3.000 Швеѓани веќе имаат вграден чип: Италијанците се на ред за иновацијата!

Компанијата „Biohax“ успешно спроведла проект за инсталирање на поткожни чипови од компании во Шведска. Дури три илјади луѓе одлучиле да го инсталираат, а локалните власти им дале поддршка со воведување можност за плаќање за билет за воз со чипот. Сега, „Biohax“ се надева на голем напредок на пазарот на ЕУ. …

Повеќе »

(ФОТО) Управители на шума во Исланд ги повикале граѓаните да ги прегрнуваат стеблата…Престојот во шума има корисен ефект врз здравјето на луѓето

„Јас го стиснувам својот образ на дрвото па чувствувам како топлина и енергија од дрвото преминуваат на мене…започнува со ножните прсти, се шири низ нозете и телото се до мозокот“, рекол главниот уптавител на шумите. „Зошто да не дојдете и да уживате во шумата, каде што можете да прегрнете дрвја …

Повеќе »

Вакцините против корона имаат несакани ефекти: Пациент се пожалил на неподнослива треска со денови

Едно од првите лица кои што биле тестирани со новата вакцина за корона вирус е романсиер и поранеше детскт ТВ презентер, Симион Корт ги пренел своите впечатоци за некои од несаканите ефекти. Гостувајќи во утринската програма „Добро утро Британијо“ во Велика Британија, тој објаснил зошто доброволно се согласил на тестирањето, …

Повеќе »

(ФОТО) Урнебесен приказ: Како ќе изгледаат плажите во 2020. година

Една работа на сите ни е јасна: коронавирусот ја уништи годинашната туристичка сезона. Сè уште не е познато кога сето ова со корона вирусот ќе заврши, па никој не е изненаден што скоро сите туристи ги откажале своите резервации и барем се откажале од одењето на море. Бидејќи смеењето во …

Повеќе »

Овие знаци, без никаква грижа на совест, ќе ве исфрлат од својот живот

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… СИТЕ сме слушнавле совети на пријатели дека некои луѓе треба да ги исфрлиме од својот живот, но за повеќето луѓе тоа не е лесно затоа што не знаат како …

Повеќе »