(ВИДЕО) НА ОСТРОВОТ СКИЈАТОС – Погледнете колку ниско поминал авионот над група луѓе додека слетувал на грчки аеродром

Аеродромските писти обично се одвоени и оградени заради безбедност, но онаа на грчкиот остров Скијатос е толку блиску до патот и плажата Ксанемос на брегот на Егејското Море што авионите при слетувањето летаат многу ниско, само неколку метри над луѓето.
Тоа најдобро го докажува видеото објавено на сервисот Јутјуб, а на кое се гледа слетувањето на Airbus A321neo од неколку агли.


Бучавата и глетката за некои се страшни, додека на други ова искуство им е возбудливо и самите сакаат да бидат сведоци на таков момент.
Меѓу присутните имало и такви кои само уживале во глетката, додека други се фотографирале и го снимале авионот.

Фото: Принтскрин/YouTube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 19.05.2024 година во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Организирајте убаво дружење, дружете се со пријателите, опуштете се и пред се одморете. …