Мајка објавила видео од нејзиниот сопруг како и помага по породувањето, луѓето се трогнати

Откако го родила своето седмо дете, Самвија Хенри објавила видео на Инстаграм како нејзиниот сопруг и помага по породувањето. Во едно возбудливо видео кое брзо стана вирално на социјалните мрежи, можеме да го видиме нејзиниот сопруг Антван како и помага со разни работи откако таа штотуку се породила.

„Онаа кога само што ќе го родиш седмото дете, а сопругот ти помага 1000 проценти“, напишала таа во описот на видеото кое за рекордно време се рашири на интернет и ги трогна нејзините следбеници.
„Ова ме расплака, секоја чест на вашиот сопруг што ви помогна вака. Вакви мажи се ретки“, е само еден од многуте коментари на поддршка. Во коментарите имало многу жени кои се присетиле колку е заморен периодот после породувањето и колку е важно партнерот да помогне.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнува Светиот праведен и многустрадален Јов

Светиот праведен и многустрадален Јов Јов беше потомок на Исав, внукот Авраамов и живееше во …