Tag Archives: помага

(ВИДЕО) Новинарка на германски РТЛ се мачкала со кал и лажела дека му помага на градот после поплавите – Добила неочекувана казна!

Новинарка од германската РТЛ добила отказ откако известила за подрачјето погодено од поплавите. Имено, Сузана Охлен (39) се намачкала со кал пред да се вклучи во програмата и рекла дека помогнала во чистење на градот Бад Мунстерајфел, кој беше сериозно оштетен во поплавите што однесоа 128 животи во Германија. Hier …

Повеќе »

(РЕЦЕПТ) Ова растение е познато по портокаловиот цвет, а од него можете да направите крем кој е ОДЛИЧЕН за третман на многу кожни болести

Ја обновува кожата, хидрира и штити од многу болести. Невенот е една од најкорисните билки за нега и третман на кожата. Содржи флавоноиди со чија помош има антиинфламаторно дејство, затоа се користи против изгореници и рани, сите видови на егзема, псоријаза. Ја омекнува кожата, ја обновува и хидрира и е …

Повеќе »

(ФОТО) Сара Џесика Паркер повторно работи во продавницата за чевли

Познатата американска актерка Сара Џесика Паркер е снимена како им служи на клиентите во продавница за чевли. Секако, нејзината продавница. Најпозната по улогата на Кери во серијата „Сексот и градот!“ оваа 55-годишна актерка ја претвори љубовта кон чевлите што ја имаше како Кери во споменатата серија во добар бизнис. Таа …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ ГИ НАПЛАТУВА УСЛУГИТЕ – „Сперминатор“ има 78. деца а од него моментално 13. жени чекаат бебе

Професорот од Њујорк Ари Нагел (44) им помага на жените да останат бремени на „старомоден“ со сексуални односи со нив, но сега е малку повнимателен. Тој вели дека единствената плата за неговите услуги се бакнежите и прегратките што ги добива На Ари му се јавуваат се’ повеќе жени на кои …

Повеќе »

(ФОТО) Познатата актерка Џејми Ли Кертис проговорила за борбата со зависноста: „Бев болна…“

Фотографија од нејзините помлади денови, на која држи чаша алкохол во раката, во средата се појави на Инстаграм профилот на Џејми Ли Кертис, покрај која познатата холивудска актерка отворено зборувала за својата зависност и патот кон трезвеноста. „Еднаш, многу одамна – во далечна, далечна галаксија – бев млада sвезда во …

Повеќе »

(ФОТО) ХРВАТСКИ ПАРАОЛИМПИЕЦ – Гордоста на Хрватска: Без двете нозе им помага на жртвите од земјотресот!

Хрватскиот параолимпиец Тони Бошњаковиќ ги загубил двете потколеница во 2014. година. Сепак, овој хендикеп не го спречил да биде меѓу првите што ќе потрчаат за да им помогнат на жителите на загрозените хрватски области кои настрадаа во неодамнешниот земјотрес во Петриња, Сисак и околината. Приказната на Тони отсекогаш предизвикувала воодушевување. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХЕРОЈ КОЈ ПОМАГА ПОРАДИ ЛИЧНО ЛОШО ИСКУСТВО: Платил комуналии за 114. семејства кои биле пред исклучување од струја

Жителот на Флорида, Мајкл Есмонд им помогнал на дури 114 семејства плаќајќи ги сметките за комунални услуги затоа што им се заканувало исклучување пред празниците, пишува Си-Ен-Ен. Есмонд минатата година платил сметки за комунални услуги за 36 домаќинства. Бидејќи оваа година ситуацијата е полоша како резултат на коронавирусот и ураганот …

Повеќе »

Еве кому е препорачано да јаде лимон секој ден: Во состојба е да излекува сериозни болести!

Лимонот е ризница на витамин Ц. Но, неговите здравствени придобивки не застануваат тука. Лимонот содржи пектин (пребиотик) кој помага во намалување на шеќерот во крвта. Лимонот има малку калории, па затоа е корисен при ригорозни диети. Подолу ви ги пренесуваме сите придобивки на лимонот Лимонот е оптимален извор на витамин …

Повеќе »

(ФОТО) Секогаш на услуга: Има 150. деца а спермата „ја донира“ по природен пат!

JOE Donor неодамна тропна на врата од куќа во западен Лондон и однапред знаел што ќе се случи. Вратата му ја отворил лезбејски пар кој дотогаш не го познавал, а единствена желба им била да имаат заедничко дете. Џо го пронашле на Фејсбук каде ги рекламира своите услуги за донирање …

Повеќе »