(ВИДЕО) Жена возач „дивеела“ и се обидела да прегази полицаец, и се заканува доживотен затвор

Жената направила животна грешка.
Минатата недела бил бурен собир на љубителите на автомобили што се одржал во Мериленд. Се’ завршило со доаѓањето на полицијата, дивеењето на еден Крајслер и обвинение за убиство.
Како што покажува видеото објавено на Инстаграм, возачот во Chrysler 300C не обрнува внимание на публиката, но ниту на полицаецот кој се обидувал да го запре. Наместо да застане, тој продолжува да дивее во видно оштетениот Крајслер и во еден момент дури се обидува да го удри полицаецот.

Инцидентот се случил на паркингот на „Валмарт“ и завршил со апсење на возачот Крајслер. Поточно, се работи за 22-годишнае жена возач која завршила зад решетки. Според Daily Voice,, возачот се обидел да удри уште неколку полицајци пред нејзиното апсење, а на крајот удрил во полициско возило. Од ударот таа се повредила себеси и неколку полицајци.
CBS Baltimore јавува дека меѓу другото е обвинета и за убиство од прв степен, за што максималната казна во Мериленд е доживотен затвор.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Второто и уште поголемо издание на HR.Weekend: Интердисциплинарни теми и најголемите експерти наесен во Ровињ

Второто издание на исклучително успешниот HR.Weekend ќе се одржи и оваа година во рамките на …