Tag Archives: паркинг

(ВИДЕО) Погледнете го најскапиот паркинг на светот: Го ставил автомобилот на 57-ми кат

МЛАДИОТ богаташ кај некои луѓе предизвикал завист, но и добра доза на гнев. И’ додека половина свет гладува, а остатокот од светот се тресе поради галопирачката инфлација, младиот богаташ не знае што да прави со своите пари. Адријан Порторели е млад австралиски претприемач кој предизвика гнев во јавноста со својот …

Повеќе »

(ВИДЕО) На паркинг изгореле 73. автомобили, а се’ започнало со една цигара

Снимката од пожарот покажува густи облаци од црн чад додека некои возачи трчаат кон местото на настанот во обид да ги спасат своите возила. Пожарот избувнал на импровизираниот паркинг на ранчот Робинсон во Тексас околу 13. часот во саботата, за време на годишниот есенски фестивал кој привлекол стотици луѓе. Локалниот …

Повеќе »

(ФОТО) Трагедија во домот на познатиот актер! Синот (27) пронајден МРТОВ НА ПАРКИНГ

Синот на познатиот американски актер и пејач Џек Вагнер (62), бил пронајден мртов во понеделник наутро на паркинг во Лос Анџелес. Харисон Вагнер имал само 27. години. Утрото околу 5. часот е констатирана смрт на лице место, а засега не се знае од што и под кои околности починал. Во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жена возач „дивеела“ и се обидела да прегази полицаец, и се заканува доживотен затвор

Жената направила животна грешка. Минатата недела бил бурен собир на љубителите на автомобили што се одржал во Мериленд. Се’ завршило со доаѓањето на полицијата, дивеењето на еден Крајслер и обвинение за убиство. Како што покажува видеото објавено на Инстаграм, возачот во Chrysler 300C не обрнува внимание на публиката, но ниту …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дивееле во Ауди и Мерцедес на паркинг па завршиле еден во друг

Дуелот на два спортски ривали завршил без победник – Мерцедес удрил во Ауди. Два суперспортски автомобили со над 600 КС, празен паркинг и премногу слободно време, што може да тргне наопаку? Ако возачите се заиграат и немаат искуство, во најблаг случај ќе завршат со материјална штета. И додека во вакви …

Повеќе »

ЈП Градски паркинг донесе одлука за намалување на цената за паркирање во Скопје

Управниот одбор на јавното претпријатие „Градски Паркинг“ – Скопје денес донесе одлука за намалување на цената за паркирање во Скопје од 01.03.2022. Со ова се исполнува едно од главните ветувања на новото раководство за граѓаните на Скопје. Со оваа одлука се предвидува намалување на цените на услугите на ЈП „Градски …

Повеќе »

(ВИДЕО) И’ ОВА Е НАСИЛСТВО: Инцидент на паркинг во Сараево – жена претепала маж

ВИДЕО од надзорните камери на паркинг во Сараево кружи на социјалните мрежи и прикажува жена како физички напаѓа маж. На видеото се гледа како на маж од зад грб му приоѓа жена и физички го напаѓа. Додека мажот се обидувал да побегне, таа го фатила и почнала да го удира …

Повеќе »

(ВИДЕО) Зошто просто кога може компликувано? Чуден начин да се излезе од паркинг!

На интернет кружи видео од неверојатното паркирање, за кое е тешко да се помисли дека некој намерно би го направил. Видеото доаѓа од Нов Зеланд, а е снимено на паркинг во супермаркет. Наместо едноставно излегување од паркингот со возење наназад, лицето зад воланот на овој миниван одлучил да го сврти …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сега го гледаш, сега не го гледаш: Дупка „проголтала“ автомобил на паркинг!

Неверојатна сцена настаната по обилните дождови Четири дена по обилните врнежи од дожд во индискиот град Мумбаи, била забележана неверојатна глетка на паркинг. Поради монсунски дождови и свлечишта, на асфалтот се отворила дупка, која буквално го проголтала автомобилот на паркингот за многу кратко време. Полицијата дошла на местото на настанот, …

Повеќе »