(ВИДЕО) Зошто просто кога може компликувано? Чуден начин да се излезе од паркинг!

На интернет кружи видео од неверојатното паркирање, за кое е тешко да се помисли дека некој намерно би го направил.
Видеото доаѓа од Нов Зеланд, а е снимено на паркинг во супермаркет.
Наместо едноставно излегување од паркингот со возење наназад, лицето зад воланот на овој миниван одлучил да го сврти возилото во тесен простор, преку серија маневри напред – назад, со цел да излезе со предниот дел од автомобилот.


Фото: Принтскрин/

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

“Џез лектира” на Националниот џез оркестар гостува во Велес

По концертот во Скопје, Националниот џез оркестар со програмата под наслов “Џез лектира” гостува во …