(ФОТО) Трагедија во домот на познатиот актер! Синот (27) пронајден МРТОВ НА ПАРКИНГ

Синот на познатиот американски актер и пејач Џек Вагнер (62), бил пронајден мртов во понеделник наутро на паркинг во Лос Анџелес.
Харисон Вагнер имал само 27. години. Утрото околу 5. часот е констатирана смрт на лице место, а засега не се знае од што и под кои околности починал. Во тек е истрага, а причината за смртта е наведена како „одложена“.
По обдукцијата, причината за смртта не е утврдена, па затоа се бара дополнителна истрага за смртта, која вклучува дополнителни испитувања, соопштиле од судска медицина како образложение за доцнењето.
Неговиот татко е најпознат по улогите во сериите „Melrose Place“, „Santa Barbara“ и „General Hospital“.

Џек (62) допрва треба да зборува за ненадејната смрт на својот син, кого го дели со поранешната сопруга Кристина Вагнер. Поранешните ѕвезди на „Општа болница“, кои се развеле во 2006. година по 13. години брак, се родители и на нивниот син Петар (31).
Актерот на „Запечатено со бакнеж: венчавка на 6 март“, од своја страна, е и татко на ќерката Кери (34) од претходната врска.
Пред неговата смрт, Харисон се борел со зависност, поради што исчезнал во 2016. година после што повторно се вратил. Таткото отворено зборувал за проблемите на неговиот син, но истакнал дека Харисон конечно почнал да се враќа во нормалниот живот и дека е на вистинскиот пат.Последната објава на Харисон на Инстаграм, објавена на 22. мај, била полна со надеж и оптимизам. „Фокус. Ќе останете ТИ и твоите мисли 🤔“.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Дванаесетте месеци“ – куклена претстава во Театарот за деца и младинци

Денес во Театарот за деца и младинци во Скопје, со почеток во 19:00 часот, најмладата …