Tag Archives: починат

(ФОТО) Трагедија во домот на познатиот актер! Синот (27) пронајден МРТОВ НА ПАРКИНГ

Синот на познатиот американски актер и пејач Џек Вагнер (62), бил пронајден мртов во понеделник наутро на паркинг во Лос Анџелес. Харисон Вагнер имал само 27. години. Утрото околу 5. часот е констатирана смрт на лице место, а засега не се знае од што и под кои околности починал. Во …

Повеќе »

(ФОТО) Семејството во солзи ја исполнило нејзината последна желба: Погребана Марина Туцаковиќ 

Марина Туцаковиќ била погребана на Новите гробишта во Белград. Славната авторка на стихови ќе почива како што сакаше покрај својот син Милош, кој почина во 2013. година. Сопругот Александар Фута Радуловиќ и синот Лашча со плачење се простија од својата сопруга и мајка, а на погребот присуствуваа бројни поп sвезди, меѓу …

Повеќе »

(ФОТО) Не напушти ненадејно и ги остави своите „бројни ликови“: Ванчо Петрушевски денес ќе полнеше 70 години!

Годините минуваат, но не се забораваат и бројните ликови кои во текот на својата долга и успешна кариера ги оствари Ванчо Петрушевски… „Рамче, Цаци, Сотка, Ване нека ти е среќен роденденот, таму горе и спокој на твојата прекрасна и уметничка душа! Фотографијата е од последниот роденден на Ванчо. Ванчо Петрушевски …

Повеќе »

Фотографијата од гробот на синот на Бајден, на денот на инаугурацијата, го обиколи светот

Фотографија од непознат маж во униформа, клекнат на гробот на синот на Џо Бајден на денот на инаугурацијата на претседателската функција, брзо го обиколи светот. Снимена е од репортерката на Delaware News Journala, Патриша Талорико и споделено на Твитер. „Трогателен момент: Додека Џо Бајден држеше говор на инаугурацијата, осамен човек …

Повеќе »

(ФОТО) Мишо Ковач: „Синот Еди ми фали до болка, но е во мојата душа!“

Животот на пејачот Мичо Ковач беше обележан со голема трагедија, со која тешко се справи и поради што крена рака на себе, во еден момент. Тој сега зборуваше за болната тема – смртта на неговиот син Еди, кој беше убиен во 1992. година како војник, а Мишо истакнува дека му …

Повеќе »

(ФОТО) ЉУБОВ: Џон Траволта споделил фотографија од неговиот син во кокпитот

Вчера, популарниот актер Џон Траволта(65) споделил ретка фотографија од неговиот осумгодишен син Бен,кој изгледа подготвен додека седи во кокпитот носејќи пилотска капа. На фотографијата, Бен седи на местото на пилот со негов пријател претворајќи се дека лета на неговиот прв “first A380 @qantas flight.” „Мојот син Бен го зазема моето …

Повеќе »

РАБОТНИК ПОЧИНАЛ, ЗА ВРЕМЕ НА СЕКС,НА СЛУЖБЕНО ПАТУВАЊЕ: Сега компанијата се соочува со „бизарна“ пресуда за оштета!

Француската железничка компанија ТСО е прогласена за одговорна за смртта на работник кој починал од срцев удар при сексуален однос, на службено патување. Судот во Париз ја прогласил неговата смрт за „смрт на работното место“, т.е. повреда на работа и врз основа на тоа неговото семејство имало право на обештетување. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сопругот на Тајчи ја загубил битката: „Повеќе не чувствуваш голема болка, сега си навистина слободен!“

Метју Камерон, сопругот на легендарната Тајчи, ја загубил битката со свирепата болест. Метју се борел со непушачки карцином на плуќата, а починал во 47. година. Тајчи по тој повод се огласила на социјалната мрежа Фејсбук: „Повеќе не си во болки. Повеќе не си врзан за човечките ограничувања. Сега си навистина …

Повеќе »

(ФОТО) Тони Цетински испратил порака со сочувство на семејството на мажот кого го прегазил: „Ништо не може да ме утеши“

Несреќата во која прегазил човек Тони Цетински ќе го следи, вели, до крајот на животот. Откако вчера на својот профил на Фејсбук им се обратил на пријателите, денес преку своите блиски изразил сочувство на унесреќеното семејство. „Како, зошто и што да се напише или каже во ваков момент? Како да …

Повеќе »