(ВИДЕО+ФОТО) „По пет месеци се разбудив од кома, а мојот вереник нашол друга“

Таа имала се, а потоа една ноќ нејзиниот свет се срушил.
На 25-годишна возраст, Бри Дувал го живеела животот во потполност – таа се преселила од Австралија во Канада, ја работела работата од соништата и била во идилична врска четири години.

И’ тогаш, една ноќ минатиот август, сето тоа се урна врз неа.
За време на ноќно излегување со пријателите на 29. август, таа паднала од покривот на гаражата право на тротоарот.
Беше пренесена во болницата на Универзитетот во Алберта и ставена на интензивна нега, со повреда на мозокот и бројни скршеници.


This image has an empty alt attribute; its file name is bri-dival-3.jpg
Бри вели дека била во кома четири недели, а лекарите ѝ кажале на нејзината мајка дека има само 10. проценти шанси да преживее.
За среќа, нејзините родители одбиле да ги исклучат апаратите кои ја одржувале во живот и за три недели таа почнала да покажува знаци на подобрување.
Кога конечно се разбудила, имала амнезија, но кога почнала да враќа делови од својот живот на своето место и успеала да се сети на секојдневните работи, телефонот и бил вратен.
Тоа што го доживеала тогаш беше доста страшно – нејзиниот вереник со кој поминала четири години и со кој живеела пред несреќата ја блокирал на социјалните мрежи и запознал нова девојка.

This image has an empty alt attribute; its file name is bri-dival.jpg


„Конечно го добив телефонот и првата мисла беше да му се јавам и само да видам дали знае што се случило. „Не беше во болница за да ме посети“, изјавила Бри за медиумите.
„Го земав телефонот да му испратам порака кога добив порака од жена која ми напиша дека сега е со него и дека живеат заедно. ‘Тој сега живее со мене и мојот син, ве молам не контактирајте со него’“, напишала таа. Не се слушнав со него кога бев во болница, тој целосно ме остави. Така, не ни знаев зошто се случило тоа“.

This image has an empty alt attribute; its file name is bri-dival-2.jpg


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Национално триатлон првенство – Дојран 2024

Викендов во Дојран, во организација на Триатлон федерација на Македонија и Општина Дојран, ќе се …