Tag Archives: кома

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – УМРЕЛ, ПА 2 ПАТИ ДОБИЛ НА ЛОТАРИЈА! По страшна несреќа, среќата му се насмевнала: Дали е тој НАЈСРЕЌНИОТ БАКСУЗ НА СВЕТОТ? 

Австралискиот камионџија Бил Морган (37) имал големи тешкотии во животот, кои биле спој на непредвидени и страшни околности, но како што знаат да кажат нашите, тркалото на среќата се врти и навистина му се свртело. Морган бил речиси смачкан и едвај жив во чудна несреќа со камион на работа. Тој …

Повеќе »

(ВИДЕО) Момче (8) починало 3 пати, сите го отпишале, а кога се разбудил од кома, имал морничава порака за мајка си…

Приказната на Лендон Вајтли го шокираше целиот свет Страшната сообраќајна несреќа што се случила во 1997. година ги одбележала животите на членовите на семејството Вајтли. Била недела наутро, а Џули и Енди Вајтли се враќале од црква со нивниот осумгодишен син Лендон кога на раскрсницата ги удрило амбулантно возило. Ударот …

Повеќе »

Ен Хеч паднала во кома и се бори за живот откако со својот автомобил удрила во куќа

АКТЕРКАТА Ен Хеч моментално е во кома и се бори за живот по сообраќајната несреќа во Лос Анџелес, пишува Page Six. „Набргу по несреќата, Ен Хеч останала без свест и паднала во кома. Таа има значителна повреда на белите дробови за што е потребна механичка вентилација, а нејзините изгореници бараат …

Повеќе »

(ФОТО) ДАЛИ ПРЕДИЗВИКОТ НА ТИКТОК ГО ЧИНЕЛ ЖИВОТ? АРЧИ ИСКЛУЧЕН ОД АПАРАТИТЕ! Цел свет ја следеше здравствената состојба на момчето, тој починал два часа подоцна…

Момчето Арчи Батерсби (12) околу 15. часот по наше време било исклучено од апаратот за одржување во живот, а како што пренесуваат британските медиуми, неговото семејство било со малиот до последен момент. Холи Денс и Пол Батерсби вчера ја загубија најновата правна битка за да го извлечат синот од Кралската …

Повеќе »

(ФОТО) ВО БОЛНИЦАТА ДОЗНАЛА ЗА АФЕРАТА – ИНФЛУЕНСЕРКА БИЛА ВО КОМА, А ​​КОГА СЕ РАЗБУДИЛА ДОЖИВЕАЛА ШОК: Сопругот и приредил НЕВЕРОЈАТНО ПРЕДАВСТВО! Малкумина би го преживеале ова!

Инфлуенсерката Камила Мело паднала во кома по мозочен удар, од која за среќа се разбудила, но она што ја чекало по враќањето во живот не би го посакала ниту а својот најголем непријател. Камила била во кома 78. дена, а кога се освестила се шокирала кога дознала дека нејзиниот сопруг, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) По две години во кома, Американка го идентификувала својот брат како напаѓач

АМЕРИКАНКА која била жртва на насилен напад се разбудила од двегодишна кома и го идентификувала нејзиниот брат како напаѓачот, јавуваат локалните медиуми. Ванда Палмер (51) во нејзиниот дом во Котиџвил, Западна Вирџинија во јуни 2020 година била претепана и оставена да умре. Полицијата ја нашла во локва крв и била …

Повеќе »

(ВИДЕО) Поминала два месеци во кома и изгубила седум прсти: Поради глупава грешка што ја направила тинејџерката се здобила со изгореници од ТРЕТ СТЕПЕН

Била незадоволна од својот изглед Во обид да ја закрепне, нанела медицински шампон на косата и отишла во кујната, каде што нејзината мајка подготвувала ручек. Не мислејќи дека производот е лесно запалив, таа премногу се приближила, а потоа наеднаш лицето почнало да ѝ гори. Алима Али тогаш имала 12. години …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „По пет месеци се разбудив од кома, а мојот вереник нашол друга“

Таа имала се, а потоа една ноќ нејзиниот свет се срушил. На 25-годишна возраст, Бри Дувал го живеела животот во потполност – таа се преселила од Австралија во Канада, ја работела работата од соништата и била во идилична врска четири години. И’ тогаш, една ноќ минатиот август, сето тоа се …

Повеќе »

(ВИДЕО) СКОРО ДВЕ ДЕЦЕНИИ БИЛ ВО КОМА: Сите се откажале, а тој се разбудил по 19 години и побарал – млеко

Починаl ТЕРИ Вејн Волис (57),  маж од Арканзас кој „се прослави“ откако чудесно се разбуди од комата во која се наоѓаше речиси две децении. „Човекот кој спиеше 19 години“ почина во вторникот, опкружен со пријателите и семејството во болницата за напредна нега во Сирси, само една недела пред неговиот 58-ми …

Повеќе »