Tag Archives: обдукција

(ВИДЕО+ФОТО) Смртта на МАЛАТА НЕВЕСТА и’ по шест години е МИСТЕРИЈА: Наводно се самоубила, но потоа обдукцијата покажала поинаку

Нејзината смрт ги потресе сите обожаватели на серијата „Малата невеста“ Пратиша Банерџи била пронајдена мртва на 1 април 2016 година. Како што нејзиниот дечко, Рахул Радц Синг, и рекол на полицијата дека откако дошол дома, ја нашол актерката како виси на вентилаторот на таванот. – Живеевме во двособен стан. Имавме …

Повеќе »

(ФОТО) Трагедија во домот на познатиот актер! Синот (27) пронајден МРТОВ НА ПАРКИНГ

Синот на познатиот американски актер и пејач Џек Вагнер (62), бил пронајден мртов во понеделник наутро на паркинг во Лос Анџелес. Харисон Вагнер имал само 27. години. Утрото околу 5. часот е констатирана смрт на лице место, а засега не се знае од што и под кои околности починал. Во …

Повеќе »

(ФОТО) Има сомненија дека познатиот глумец Боб Сагет е убиен: „Тоа не можела да биде невина повреда на главата“

Актерот и комичар Боб Сагет почина на почетокот на јануари, а пред неколку дена беше потврдено дека причината за смртта била повреда на главата која не ја ни забележал. Сега експертите им кажале на медиумите дека тоа сигурно биле многу посилен удар отколку што се мислело. Според извештајот од обдукцијата, …

Повеќе »

Познатиот актер и комичар, Боб Сагет, починал од повреда на главата

Американскиот актер и комичар Боб Сагет починал од повреда на главата за која наводно не верувал дека е опасна, соопштило неговото семејство. Сагет бил пронајден мртов во неговата хотелска соба на 9. јануари во Орландо, Флорида, еден ден по комедијата во близина на Џексонвил. „Властите заклучиле дека Боб починал од …

Повеќе »

(ФОТО) Срцето не издржало – Аки ќе биде погребан во Загреб, по одлука на семејството

Последното збогување на пејачот Аки Рахимовски ќе биде во Загреб, иако последниве години живеел во Словенија со својата невенчана сопруга Барбара. Како што дознава Vecernji.hr од извори блиски до семејството, тоа најверојатно нема да биде пред средината на следната недела, а ситуацијата со коронавирусот дополнително се’ усложнува. Имено, официјалната причина …

Повеќе »

Објавени се деталите за смртта на Боб Сагет

Комичарот и актер Боб Сагет е пронајден мртов во својот кревет во луксузна хотелска соба на Флорида „без знаци на траума“, се вели во извештајот од канцеларијата на шерифот објавен во понеделникот. Немало траги на насилство, а самата соба беше во ред, „со предмети во сопственост на господинот Сагет на …

Повеќе »

(ФОТО) Откриена причината за смртта на синот на Родни од тв серијата „Мучки“

Синот на актерот Николас Линдхорст, најпознат по улогата на Родни во познатата серија „Мучки“, Арчи починал во септември минатата година на само 19л години, а неговата мајка Луси сега ги открила причините за смртта. Арчи бил пронајден мртов во неговиот дом во Фулам. И сега неговата мајка Луси ги сподели …

Повеќе »

ОФИЦИЈАЛНО СООПШТЕНИЕ ЕДЕН МЕСЕЦ ПО СМРТТА НА ШОН КОНЕРИ: Познато од што починал познатиот глумец, а зборовите на сопругата…удираат во срце!

Шон Конери почина на 31. октомври 2020. година, во неговиот дом на Бахамите, а сега е познато како починал актерот. Како што се наведува, Шон починал во сон, а причина за смртта била пневмонија, откажување на дишните патишта, старост и атријална фибрилација – неправилно чукање на срцето. „Таков живот не …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ СЕ ЗНААТ ПРИЧИНИТЕ – Ненадејно починал пејач на популарен бенд

Бројни обожаватели останале во неверување откако на медиумите и социјалните мрежи се проширила веста дека британскиот музичар Тони Луис, пејачот на групата ‘The Outfield’, ненадејно починал. Тој имал 62 години, пишува Mirror.. View this post on Instagram It is with great sadness and sorrow to announce that Tony Lewis has …

Повеќе »