Tag Archives: познат актер

На познат актер му бил дијагностициран рак на простата, еве кои се симптомите

КОЛИН Мекфарлејн (61) објавил дека му е дијагностициран рак на простата. Актерот најпознат по улогите во Doctor Who и Outlander вели дека направил тест за специфичен антиген за простата (PSA) и сега ги охрабрува другите мажи да го сторат истото. „Бев свесен за ризиците, па одев на годишни прегледи и …

Повеќе »

(ФОТО) Трагедија во домот на познатиот актер! Синот (27) пронајден МРТОВ НА ПАРКИНГ

Синот на познатиот американски актер и пејач Џек Вагнер (62), бил пронајден мртов во понеделник наутро на паркинг во Лос Анџелес. Харисон Вагнер имал само 27. години. Утрото околу 5. часот е констатирана смрт на лице место, а засега не се знае од што и под кои околности починал. Во …

Повеќе »

(ФОТО) Почина популарниот актер од тв серијата „Only Fools And Horses“: Внукот ја објавил тажната вест

РОН Пембер, кој го играше Баз во популарната британска серија „Only Fools And Horses“, почина во вторникот на 87-годишна возраст. Веста за смртта на Рон, кој се појави во неколку британски ситкоми, вклучувајќи ја и „Тајната армија“, ја потврдил неговиот внук Пол Пембер. – Сегашната тага е поранешната среќа. Таков …

Повеќе »