Tag Archives: полицаец

(ВИДЕО+ФОТО) Погледнете што, лут грчки полицаец, му направил на автомобилот на шефот!

Овој пат еден пример за улично насилство доаѓа од полициските редови. Видеото од инцидентот што се случил на Родос за кратко време привлече внимание во регионот. Имено, одмазда кон шефовите не се случува често, особено кога истиот шеф е високо рангирана личност во полицијата. На видеото се гледа како Mitsubishi …

Повеќе »

(ВИДЕО) Возел во спротивна насока, погледнете го потегот со кој полицаецот го запрел!

Полицаецот со херојски чин, ризикувајќи го својот живот, очигледно им ги спасил животите на оние кои со автомобилот би биле погодени од спротивната насока. Според полициските информации и извештајот на Бејкер Сити Хералд, полицијата во Орегон добила серија извештаи од очевидци дека возилото се движело во спротивна насока на автопатот. …

Повеќе »

(ФОТО) Во ваков автомобил минал стотици километри а потоа го запрела полиција

Полицаецот останал во шок откако го запрел уништениот Субару. Субару е едно од посигурните возила што ретко застанува. Тие нема да се предадат дури и по помали сообраќајни несреќи, а понекогаш возат дури и по голема несреќа. Ова најдобро го покажува фотографија објавена од полицијата во Монтана, САД. Имено, таму …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вознемирувачка снимка од приврзаниците на Трамп како мачат полицаец

Вознемирувачко видео од нападот на толпата Трамп врз полицајци кога во средата упаднаа во зградата на Конгресот во Вашингтон, се појави на социјалните мрежи. Предупредуваме дека ова видео може да биде вознемирувачко за некои читатели. На снимката се гледа како приврзаниците на Трамп „приклештуваат“ полицаец помеѓу вратата и толпата луѓе. …

Повеќе »

(ФОТО) Полицаец на должност запознал злоставувано дете: 30. месеци подоцна го усвоил!

Полицаецот Брајан Зак и неговата сопруга посвоиле злоставувано дете кое го запознал додека бил на должност. Имено, Брајан за прв пат се запозна со Кејла во март 2018. година додека работел во полициската станица Кингман во Аризона. Тој одговорил на повик што доаѓал од домот на девојчето. „Боевме,јадевме, ме држеше …

Повеќе »

ПЕТЕЛ УБИЛ ПОЛИЦАЕЦ: Дошол да растури илегална борба на петли па настрадал!

На Филипините се случила бизарна несреќа кога петел убил полицаец. Имено, во провинцијата Самар се случила нелегална борба со петел. Кога полицаецот Кристијан Болок пристигнал на местото на настанот, металното сечило на ногата на петелот му ја пресекла феморалната артерија. „Ова е прв пат во последните 25. години да изгубам …

Повеќе »

(ВИДЕО) УСПЕШНА НЕВОЗМОЖНА МИСИЈА – ПОЛИЦАЕЦ СКОКНАЛ ОД 13. СПРАТ ЗА ДА ФАТИ ПЕДОФИЛ! Го искршил стапалото, но успеал! Ова го нема ниту во филмови!

Полицаец од Казахстан скокнал од прозорецот на 13-ти кат додека го бркал осомничениот за сексуален напад врз тинејџерка. Полицаецот не само што не почина, туку успеал и да го фати осомничениот. Високиот полициски службеник Бакџитјан Бакиров учествувал во апсењето на маж кој претходно провалил во стан во најголемиот град во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете како полицаец во последен момент спасил дете од ајкула!

Момчето сурфало блиску до брегот кога на неколку метри му се приближила ајкула. За среќа полицаецот се’ следел и во последен момент го извлекол детето на брегот… OFFICER PULLS BOY FROM CLOSE ENCOUNTER WITH SHARKCocoa Beach Police Officer Adrian Kosicki was off-duty Thursday evening, July 16, walking on the beach …

Повеќе »

(ВИДЕО) Полицаец спасил живот на бебе (три недели) кое се гушело

Американскиот полицаец Камерон Макијевски спасил бебе старо само три недели, кое се задушувало. Девојчето почнало да се гуши откако пиело млеко, а полицаецот и го спасил животот со брза реакција, пред шокираните родители. Сето тоа се случило во понеделникот во 22:45 часот по локално време кога полициски службеник пристигнал во …

Повеќе »