Tag Archives: опасност

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА СТРАШНАТА СНИМКА КАКО ГРОМ УБИЛ ЧОВЕК! Мрежите зовреа од морничавото видео кое го шокираше СВЕТОТ!

На социјалните мрежи се појави снимка од удар на гром во дрво, под кое се засолниле четворица мажи, од кои еден починал од последиците на ударот! На социјалните мрежи пред неколку дена се појави неверојатно и страшно видео. За само неколку дена има повеќе од 17. милиони прегледи и се …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Лежечки“ како рампа за лансирање: Полетал и полицискиот автомобил

Покрај овие „лежечки полицајци“ треба да се отвори механичка работилница. Ако згрешите и му пријдете на овој забавен сообраќај со преголема брзина, автомобилот ќе скокне, но кога некој ќе постави два такви забавувачи, еден по друг… Сопственик на канал на Јутјуб го следеше извесно време. Многу возачи се приближуваат до …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жена возач „дивеела“ и се обидела да прегази полицаец, и се заканува доживотен затвор

Жената направила животна грешка. Минатата недела бил бурен собир на љубителите на автомобили што се одржал во Мериленд. Се’ завршило со доаѓањето на полицијата, дивеењето на еден Крајслер и обвинение за убиство. Како што покажува видеото објавено на Инстаграм, возачот во Chrysler 300C не обрнува внимание на публиката, но ниту …

Повеќе »

ВНИМАТЕЛНО – ДОКТОРКА ПРЕДУПРЕДУВА: Доколку имате ВИСОК ШЕЌЕР, не треба да јадете ваков ЛЕБ! Ги уништувате СРЦЕТО и БУБРЕЗИТЕ!

Не сме ни свесни колку треба да се грижиме за сè што јадеме. Одредена количина на јаглени хидрати е неопходна за вашето тело, но треба да бидете внимателни и да внимавате што јадете кога управувате со високиот шеќер во крвта. Постојат различни видови леб, на пример, кои се поздрави од …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОЛА РИНГИШПИЛ, ПОЛА РУЛЕТ – Надреални сцени од Србија: Поставиле рингишпил за децата да се судираат со автомобили!

Сопственикот, според тамошните медиуми, воопшто немал работна дозвола Откако пред некој ден на социјалните мрежи се прошири видео од Овча на кое на гледачите им се открива дека некој неодговорен ги загрозил децата ставајќи рингишпил премногу блиску до патот, српските медиуми сега пишуваат дека полицијата го идентификувала сопственикот во соработка …

Повеќе »

(ФОТО) На фотографијата од нејзините деца видела смртоносна опасност. Дали и вие ја гледате?

ЖЕНА која излегла на прошетка со децата на реката Мита во Викторија, Австралија, останала шокирана кога ги погледнала фотографиите кои ги направила. На една од фотографиите се гледа опасно животно покрај нејзините деца, но ниту таа ниту децата не ја виделе додека чекореле по патеката. Ако погледнете подобро, ќе видите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Намерно направил судар на автопат за да го спаси животот на друг возач

Мажот е снимен на камера како го жртвува сопствениот автомобил, но и безбедноста, за да го спаси животот на лице кое се онесвестило зад воланот на неговото возило. Несреќата се случила во Холандија, а видеото го обиколи светот. На почетокот ви се чини дека еден автомобил прилично рутински и нормално …

Повеќе »

(ФОТО) ЕМОТИВНО – НА БЕБЕТО ОКОЛУ ВРАТОТ МУ СЕ ЗАВИТКАЛА ПАПОЧНАТА ВРВКА, СЕ ПОРОДУВАВ 11. БОЛНИ ЧАСОВИ! Шехерезада објавила слики од породилиштето и сите ги расплакала!

Турската двојка Бергузар Корел (39) која е позната по улогата на Шехерезада и Халит Ергенч (51) кој го паметиме како Сулејман Величествениот, пред две недели добија трето дете – ќерката Лејла. Шехерезада сега на својот Инстаграм објавила серија емотивни фотографии од породувањето и открлаи дека се породувала 11 часови. Исто …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗОО СКОПЈЕ со НЕВЕРОЈАТНО видео: Девојка прескокнува ограда и се иживува со животните!

Се чини дека младите од Македонија смислуваат секакви „глупости“ само за да соберат што повеќе кликови на ТикТок, а една од нив е и оваа млада девојка… „Студентка по криминологија на факултет за безбедност. Доаѓа во Зоо Скопје да се иживува врз животни и да си го ризикува животот 😢 …

Повеќе »