Tag Archives: манескин

(ФОТО) Победникот на Евровизија ги загрижил фановите со својот изглед: „Човеку, внимавај малку“

Фронтменот на „Манескин“, Дамијано Давид, ги загрижил своите обожаватели со својот изглед на најновите фотографии. Пејачот на „Манескин“, кој со својот бенд победи на Евровизија во 2021 година, многу ослабел, ја скрати долгата коса и ја обои во руса боја, а тоа не им се допаѓа на фановите. Многумина од …

Повеќе »

(ФОТО) „Болно будење“ за Дамијано Дејвид: „Полошо од болест, денес е тажен ден“

Откако десничарката Џорѓа Мелони победи на изборите во Италија, на таа победа реагираа многу познати италијански лица, а еден од оние кои предизвикаа најмногу реакции секако е фронтменот на групата „Манескин“, Дамијано Давид, кој го воодушеви светот на минатогодишниот натпревар за „Песна на Евровизија“ Пејачот, кој на Инстаграм го следат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Анџелина Џоли се опуштила на концертот на „Манескин“ – „кул мајката“ го украла шоуто

Анџелина Џоли (47) и нејзината ќерка Шајло Џоли-Пит (16) викендот го поминале дружејќи се на концертот на евровизиските победници „Манескин“ во римскиот „Циркус Максимус“ каде според организаторите се собрале 70.000 луѓе. Анџелина пристигна во Италија на снимањето на филмот „Without Blood“, чиј режисер, сценарист и продуцент е Џоли. Сценариото е …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОБЕДНИЦИТЕ НА ЕВРОСОНГ- Групата „Манескин“ изрази поддршка за Украина со нова песна: „Како спиете навечер?“

Групата Манескин, минатогодишниот победник на Евровизија, на Инстаграм објави клип од песна во која стојат покрај народот на Украина и им се обраќаат на Русите во текстот: „Како спиете ноќе со сите овие животи во твоите раце?” Неколку часа по враќањето на Пинк Флојд за поддршка на Украина, Манескин исто …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Манескин“ настапиле кај Елен ДеГенерис, многумина коментирале за состојбата на Демијан Дејвид

МАНЕСКИН ја освојува Америка. Италијанскиот бенд кој се прослави со победата на Евровизија, последните неколку дена е во Америка каде ќе биде пред бенд на „Ролинг Стоунси“. Меѓу другото, тие настапија во шоуто на Елен и го отпеаа актуелниот хит ‘Бегин’. Дамијано Дејвид на сцената се појави во комбинезон со …

Повеќе »

(ФОТО) ПОЗНАТИ ДЕТАЛИ – ОФИЦИЈАЛНО Е, ЕВРОВИЗИЈА 2022 ЌЕ СЕ ОДРЖИ ТУКА: Не станува збор за главниот град на Италија туку за град познат по доброто вино и авто индустријата

Евровизија 2022. година ќе се одржи во Торино, италијански град во регионот Пиемонт. Информацијата беше потврдена на официјалните канали на Евросонг. Првото полуфинале ќе се одржи на 10. мај, второто на 12. мај, а големото финале на 14. мај 2022. година. Ciao Torino! 🇮🇹🇮🇹🇮🇹 The secret’s out! #Eurovision 2022 will …

Повеќе »

(ФОТО) ДАЛИ ЌЕ ГО ПРЕПОЗНАЕТЕ: Дамиано Давид повторно направил голема промена!

Фронтменот на групата „Манескин“, Дамиано Давид, ја сменил фризурата и ја пресекол препознатливо долгата коса. Дамијано Давид, препознатлив по долгите кадрици и ексцентричниот стил на облекување, сега ги изненадил сите со драстична промена.   View this post on Instagram   A post shared by ykaaar damiano (@ykaar_damiano_david) Музичарот се пофалил …

Повеќе »

(ФОТО) Се огласи Дамијано Давид: Еве што рече Италијанецот по тестот за дрога!

ПЕЈАЧОТ и член на групата „Манескин“ се огласи откако организацијата на „Евросонг“ објави дека не користел дрога во последната вечер на ова натпреварување. Да потсетиме, тој уште од самиот почеток негираше дека користел дрога во ова натпреварување. – Навистина сме шокирани што некои луѓе велат дека Дамијано користел дрога. Ние …

Повеќе »

(ВИДЕО) Поради скандалозната снимка на Италијанецот се огласиле организаторите на Евровизија: НЕ ШМРКАЛ КОКАИН! Еве што е пронајдено на масата!

ЕБУ, организаторот на Евровизија, се огласи откако социјалните мрежи, а потоа и медиумите, беа преплавени со видео во кое Дамијано Давид, фронтменот на групата „Манескин“ која победи, наводно шмрка кокаин од масата на Зелената соба. Италијанецот на прес-конференцијата рекол дека не се зборува за дрога или кокаин, туку дека го …

Повеќе »